Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Zdobywcy gwiazd w Warszawie

Zdobywcy gwiazd w Warszawie

DSC_0114

Profile tegorocznych przedsięwzięć w konkursie „Opolskie Gwiazdozbiory” już się szykują, a tymczasem zwycięzcy zeszłorocznej edycji właśnie wrócili z Warszawy, gdzie „realizowali” zeszłoroczną nagrodę.

Ich relację możecie przeczytać poniżej.

A kolejne „gwiezdne wyprawy” już niedługo!!!
Wygrana w pierwszej edycji Opolskich Gwiazdozbiorów była dla nas bardzo miłym zaskoczeniem. Złaz „Twierdza Nysa” organizowany przez I Szczep Harcerski „ŚWiT” im. Zawiszy Czarnego został oceniony najwyżej, dzięki czemu w miniony weekend (23-25 listopada 2012 r.) odwiedziliśmy Radą Szczepu Warszawę. Był to bardzo dobrze i intensywnie spędzony czas. Odwiedziliśmy cmentarze powązkowskie: Stare Powązki, gdzie pochowana jest Ewa Grodecka, bohaterka żeńskiej drużyny z naszego Szczepu oraz Powązki Wojskowe, gdzie w kwaterze Szarych Szeregów spoczywa Eugeniusz Stasiecki, bohater drużyny męskiej. Zapaliliśmy także znicze na grobach Aleksandra Kamińskiego, Stefana Mirowskiego, Rudego, Alka i Zośki. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego, miejsca będącego niesamowitą lekcją historii, zapewniającą wiele wzruszeń. Po zjedzeniu obiadu udaliśmy się na Stare Miasto, zwiedziliśmy Zamek Królewski oraz zobaczyliśmy pomnik Małego Powstańca. Sobota dostarczyła nam kolejnych wrażeń: Centrum Nauki Kopernik jest niesamowitym miejscem, które zasłużenie przyciąga tłumy (kolejna na długo przed godzina otwarcia wiła się daleko od drzwi wejściowych). Pomimo spędzenia tam kilku godzin, chętnie wrócilibyśmy tam znowu, bo potrzeba kilku wizyt, żeby móc skorzystać ze wszystkiego, co Centrum oferuje. Postanowiliśmy także spojrzeć na stolicę z pewnego dystansu – odwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki, by wjechać na taras widokowy położony na XXX piętrze, z którego rozciąga się piękna panorama Warszawy. Cały wyjazd wypełniony był wrażeniami i warto było spędzić sporo czasu w pociągu, by móc to przeżyć. Dziękujemy! :) A startującym w drugiej edycji „Opolskich Gwiazdozbiorów” życzymy powodzenia!

Przekazała phm. Joanna Brach
I Szczep Harcerski „ŚWiT”.

Create AccountLog In Your Account