Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Zbiórka kadry – „Piramida marzeń”

Zbiórka kadry – „Piramida marzeń”

Co nas inspiruje?
Gdzie i czemu przebiega granica horyzontu?
Jak zbudować dobry program?
I jaki w ogóle jest „program naszych marzeń”?


Czas po raz kolejny podjąć próbę odpowiedzi na te pytania. Zapraszamy na Zbiórkę kadry „Piramida marzeń”.

Chcemy zainspirować Was do doskonalenia programu drużyn i szczepów, mocnym akcentem otworzyć pracę nowych komend i w gronie hufcowych programowców zastanowić się, jak budować twórczy program hufcawspierać pracę jego jednostek, podyskutować o naszych marzeniach i planach na przyszłość, podsumować ostatni rok pracy chorągwi. Chcemy dostarczyć Wam nowej wiedzy i narzędzi do budowy ciekawego, nowoczesnego, rozwijającego Waszych harcerzy programu.


Zapraszamy:

1) Drużynowych, oraz kadrę szczepów i drużyn z min. otwartą próbą przewodnikowską
2) Kadrę wspierającą pracę drużynowych – instruktorów odpowiedzialnych za pracę programową w hufcach (przede wszystkim członków komend hufców), namiestników, komendantów szczepów

Rozpoczynamy w piątek, 16 grudnia o godz. 21, planowane zakończenie w niedzielę, 18 grudnia o godz. 12.


3) Instruktorów odpowiedzialnych za pracę z kadrą i kształcenie – członków KSI, instruktorów odpowiedzialnych w komendach za pracę z kadrą i kształcenie; instruktorów zajmujących się kształceniem (szczególnie posiadających Odznakę Kadry Kształcącej)

Start w sobotę, 17 grudnia o godz. 10, planowane zakończenie również w sobotę o godz. 20.

Pozostałe informacje organizacyjne:
Miejsce: Góra św. Anny, schronisko PTSM
Koszt: 15 zł

W ramach wpisowego zapewniamy:
– 2 noclegi w schronisku PTSM
– obiad w sobotę
– materiały programowe

Zgłoszenia do dnia 5 grudnia na adres program@opolska.zhp.pl.


Zbiórka będzie miała charakter głównie warsztatowy. Szczegółowy program zbiórki wraz z zakresem tematycznym zostanie wkrótce uzupełniony na stronie.
Zajęcia odbywać się będą w większości w osobnych blokach dla poszczególnych grup uczestników (część zajęć będzie wspólna).

comments
 • tak się zastanawiam czemu wszystkie formy tzn większość jest organizowana na Ance,jakoś mam dziwne wrażenie ze ze względu na bliskość Kędzierzyna

 • Ja bym raczej obstawiał to, że część kosztów w tym miejscu jest sfinansowana przez sponsora.

 • a ja jednak sądzę ze sponsor nawet jak jest to jak che sponsorować to by sponsorował nie tylko spotkania na Ance. Zresztą podejrzewam ze istnieje też możliwość pozyskania innych sponsorów nie nalegających na Ankę. Moja propozycja jest taka żeby takie spotkania robić w różnych częściach chorągwi żeby ułatwić w nich udział nie tylko Kędzierzynowi ale i innym bardziej oddalonym hufcom. Przykład Namysłów dh Asia ma piękny hufiec w którym mogą się odbyć takie warsztaty a i koszta tez by były takie. Nocleg na glebie nie powinien nas zrazić a środowiska brzegu nysy Grodkowa czy Kluczborka miały by bliżej niż na anke. Kolejna uwaga to taka ze to nie komendant powinien odpowiadać na moje zarzuty, a osoba organizująca te zajęcia ja wiem że dh Magda ma awersje do moich wiadomości i zdarzyło się raz ze odpisała na mojego maila. Wiec nie musi na posty. NO chyba ze to druh Komendant zajmuje się szkoleniem a powinien czyms innym:P:P

 • pwd. Jakub Lasek

  12 Paź 2011 at 15:04

  Moim zdaniem, Góra Św. Anny jest najciekawszym i największym miejscem programowym na Opolszczyźnie. Myślę, że harcerze ciągle jeszcze nie poznali tego miejsca w 100% i skrywa ono przed nimi jeszcze mnóstwo ciekawostek i tajemnic. To chyba właśnie w takich miejscach (atrakcyjnych programowo), powinny się odbywać zbiórki programowe. Poza tym, jest to prawie sam środek województwa i nie ma problemów z dojazdem tam.

 • NO jasne dojazd z Opola jest łatwy miły i przyjemny. Polecam na tą zbiórkę programową dh Jakubie wybrać się z Głuchołaz, Nysy, Grodkowa nie posiadając auta i licząc na kolej. Już tak miło nie będzie. Osobiście pokażę druhowi na Opolszczyźnie wiele równie ciekawych miejsc jak Anka, a podejrzewam że znajdą się i ciekawsze. Ta zbiórka raczej na celu niema propagowania walorów turystycznych.

 • Zgadzam się jednak w dużej mierze z Kubą – moim zdaniem Góra św. Anny i ma niezłą lokalizację (i możliwości dojazdu – a też mam dostęp do auta dopiero od niedawna, i zawsze jakoś dawało radę), i fajną atmosferę i daje w razie potrzeby dużo różnych możliwości. No i to po prostu taka sprawdzona miejscówka. To raz. Dwa – akurat w tym przypadku sprawa finansowania była dość mocno związana właśnie z tym miejscem – a skoro nadarzyła się okazja, to co, mamy nie skorzystać „bo nie chcemy Anki”;)? Btw, akurat tam Ty Rafał masz chyba bliżej, niż do Namysłowa;) A poważnie, to planujemy też formy w innych lokalizacjach – zawsze jest to splot różnych czynników, i kosztów, i organizatora, i innych potrzeb czy możliwości. I przyjmuję postulat również na przyszłość.
  Nie rozumiem natomiast sugestii, że mam awersję do Twoich wiadomości – tym bardziej, że rzadko kiedy mam okazję takie dostawać;) A jak dostaję, to odpisuję. Jeśli jednak kiedyś nie otrzymałeś odpowiedzi to przepraszam – ale to chyba możemy wyjaśnić na privie.

 • pwd. Jakub Lasek

  13 Paź 2011 at 11:45

  Częściej jeżdżę na Św. Ankę pociągiem niż autem, bo po prostu jest taniej i ze Zdzieszowic na Górę jest bardzo przyjemny spacer. Dojazd jest bardzo prosty… I nie myślę tutaj o ludziach z Opola, ale np. o ludziach np. z Głuchołaz, Namysłowa, dla których jest to, taka sama droga do pokonania. A jak jedni by mięli jechać do drugich, to współczuję bardzo. Bo przy obecnych połączeniach PKP, jechaliby chyba przez cały dzień…

  A na każdym możliwym sposobem z całego województwa na Górę Św. Anny jedzie się tylko z 1 przesiadką w Opolu.

 • to widzę druhy ze znasz połączenia z prudnika i nysy pkp przesiadka w opolu powiadasz (ironia) zanim zaczniesz druhu Kubo pisać sprawdź na jaki temat piszesz. Fakt jest opcja przez opole.Ale nie o połączeniach pkp tu mowa. Dałem sugestie, propozycje zmiany, a reszta do organizatorów należy.

 • Agnieszka Radziewicz

  14 Paź 2011 at 22:13

  Mamy ciekawą grę w muzeum na Ance i w ramach inspiracji programowych możemy ją zorganizować dla kadry biorącej udział w spotkaniu.

 • Szczerze mówiąc nie rozumiem oburzenia. Kto chce być na zbiórce i tak na nią dotrze. Kto nie chce – będzie mącił wodę i nic poza tym. Swoją drogą z tego co się orientuję to jest to zbiórka kadry, więc nie pojedzie tam kilkadziesiąt osób z hufca (jeżeli takowy hufiec w ogóle ma kilkudziesięciu harcerzy). 5 osób do samochodu i wio! Wyjdzie taniej i szybciej niż PKP.

 • Create Account  Log In Your Account