Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Zakończenie Zjazdu w Opolu

Zakończenie Zjazdu w Opolu


Po długotrwałej dyskusji w instruktorskim gronie Zjazd Zwyczajny Hufca Opole – miasto zdecydował o zamknięciu obrad bez wybierania nowych władz Hufca.

W związku z powyższym, Komenda Chorągwi wskaże w najbliższym czasie skład dwuosobowego Zarządu Tymczasowego, który będzie sprawował pieczę nad Hufcem oraz w czasie nie dłuższym niż sześć miesięcy zwoła nadzwyczajny Zjazd Hufca celem wyboru nowych władz oraz przyjęcia Programu Rozwoju Hufca na całą kadencję.

W bieżącym działaniu Pełnomocnika ds. Hufca Opole-miasto wspierać będzie zespół instruktorski złożony z liderów opolskiego środowiska. Wspólnym celem jest  wypracowanie i wprowadzenie w życie wizji działania Hufca akceptowanej przez całą kadrę.

comments
 • Nikt nie napisał to ja sam napiszę:
  Leszek Sroka zwrócił przyznane mu brązowe odznaczenie Zasłużony dla ZHP
  Leszek Sroka

 • Uważam, że nie słusznie!!!
  Wiele dobrego zrobiłeś!!!

 • Quo Vadis??

 • Ten „medal” to taka róża ze skorpionem w środku.
  Jedak starych wróbli nie wezmą na plewy.
  Trzymaj się Leszku.
  Ktoś czuje się podobnie jak prezes jednej z partii.

 • Co do mojego Quo Vadis to nie tyczy, się to dh Leszka. Bo dla dh Leszka z mojej strona zawsze wielkie szapo ba. Tylko Hufca Opole, a może i też całej Chorągwi. To tak gwoli wyjaśnienia.

 • Rozumiem Leszku Twoją intencję, gdy zwróciłeś ten krzyż. Bo… z jednej strony te same usta chwalą, aby po chwili inną nieco opinię powiedzieć? „Zgrzyt” pewien w takiej sytuacji powstaje…
  A na ten krzyż za zasługi dla ZHP zapracowałeś. I wcale, myślę ci ja sobie, nie w kolorku tylko brązowawym…

 • Strzał w własną stopę Hufca Opole. Jeszcze tak troszkę przeginania i Opolska znowu pójdzie do likwidacji. Zamiast budowania jedności środowiska buduje się nowe podziały. Oryginalna metoda budowania. Polska w budowie – Opolska w rozbiórce. Żal bierze jak człowiek na to wszystko patrzy z boku. Propozycje jakie były ogłoszone do niedawna na stronie http://www.terazopolska.pl (strona zlikwidowana – po co ludzie się mają czepiać co tam napisali) zamieniono w kilka miesięcy na …… Smutne to, ale niestety prawdziwe. Proponuję zwołać Zjazd i przedyskutować w jakim kierunku skręciła Chorągiew Opolska. Bo według mnie skręciliśmy ku przepaści.

 • pwd. Jakub Lasek

  09 Lis 2011 at 18:14

  O… druh nie z naszego Hufca, a już nawet słyszy o podziałach w Hufcu Opole-miasto. Szkoda tylko, że większość drużynowych i środowisk w tym Hufcu doszło do zdania, że nie ma między nimi żadnych podziałów oraz chętnie ze sobą współpracują :) Smutne i prawdziwe jest to, że gada się za dużo marnując tony czasu, zamiast robić dobrą harcerską robotę w drużynach i szczepach, a dopiero potem w hufcach i chorągwi.

 • Tak się zastanawiam czy to dobrze czy źle, że zjazd akurat naszego hufca wywołuje tyle emocji, komentarzy. Mam tylko wrażenie, że jednak własną sytuację my, instruktorzy z Opola, znamy najlepiej. I z tego powodu zastanawiam się czy komentarze z zewnątrz są aby uzasadnione, bo opcje są 2: albo komentujemy coś o czym za wiele nie wiemy, nie znając całej sprawy albo po prostu traktujemy sytuację zaistniałą w Opolu tylko jako pretekst do uwypuklenia i uzewnętrznienia swoich awersji i emocji. Jeśli opcja pierwsza, to może jednak lepiej nie pisać,(bo, jak Kuba napisał, wmawia się wszystkim dookoła masę konfliktów między nami, których na ten moment nie ma, a wszyscy to podtrzymują – tak rodzi się plotka) jeśli się nie zna sprawy. Jeśli zaś opcja druga, to ja jako instruktorka i drużynowa w swoim hufcu jakoś źle czuję się z tym, że problemy i sprawy mojego środowiska stają się pretekstem do osobistych wycieczek i niepotrzebnych aluzji. Hufiec to Hufiec. Chorągiew to Chorągiew. Więc proszę kogo trzeba o niewykorzystywanie w tych sporach mojego środowiska jako jakiejś karty przetargowej, czy Bóg jeden wie czego. Nie na miejscu.
  Pozdrawiam :)

 • Tylko czekałem aż sytuacja Hufca Opole-miasto stanie się polityczną kartą przetargową. No i proszę, stało się. Inną sprawą jest fakt, że jednak dużo emocji rodzi sytuacja, w której jeden z najsilniejszych (tuż obok Nysy i Kędzierzyna) hufców od dłuższego czasu nie wybiera swoich władz. Hufiec Opole-miasto uważany jest często za wzór, szczególnie przez „lekko podupadłe” hufce. Instruktorzy z Opola muszą się liczyć z tym, że sytuacja będzie napięta do samego końca i jak już można było zauważyć – wykorzystywana w celach „prywatnych”. Ze swojej strony życzę Hufcowi Opole-miasto jak najlepiej i mocno trzymam kciuki :)

 • Dlatego, że hufiec Opole jest bardzo ważny w strukturze Chorągwi każdy instruktor, a nawet harcerz ma prawo się wypowiedzieć!!!

 • Wypowiedzieć i owszem, ale pozwólcie, że podejmować decyzje i ponosić za nie odpowiedzialność będziemy jednak my sami, jako instruktorska społeczność tego hufca ;)

 • Hufiec Opole zawsze będzie pod ostrzałem, ale to ma też dobre strony. Na pewno większa odpowiedzialność spada na wszystkich podejmujących decyzje.
  Umiejętność słuchania przychodzi najczęściej z wiekiem czego Wam życzę.

 • Create Account  Log In Your Account