Wniosek o unieważnienie Zjazdu Chorągwi

Na podstawie przekazanego komendzie chorągwi  w dniu wczorajszym  pisma z GK ZHP, informuję o wpłynięciu wniosku dotyczącego unieważnienia III Zjazdu Chorągwi Opolskiej ZHP.
Wniosek został złożony przez hm. Piotra Laskowskiego z Hufca Opole-miasto. Wnioskodawca był nieobecny na Zjeździe.
Wniosek wskazuje zaistnienie zdaniem wnioskodawcy następujących uchybień:

1. Błędy dotyczące odrzucenia sprawozdania ChKR, udzielenia absolutorium ustępującej komendzie oraz wynikającą z tego faktu według wnioskodawcy nieważność wyboru nowych władz
2. Nieprawidłowy wybór delegata na Zjazd Chorągwi w Hufcu Niemodlin i wyboru kandydata do Rady Chorągwi

Komenda Chorągwi przyjęła informację o wpłynięciu wniosku, nie zgadza się jednak z podnoszoną argumentacją. W opinii komendy chorągwi, wniosek jest bezzasadny.