Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wizyta przedstawicielek WAGGGS

Wizyta przedstawicielek WAGGGS

Na zaproszenie GK ZHP od 6 do 7 lipca w Warszawie przebywały dyrektor finansowa WAGGGS Vi Jensen, dyrektor Regionu Europejskiego WAGGGS Penelope Cooper, szefowa kontaktów zewnętrznych w Regionie Europejskim WAGGGS Rosemary Hindle.

Podczas dwudniowej wizyty przedstawicielki WAGGGS spotkały się z naczelnikiem ZHP hm. Małgorzatą Sinicą, komisarzem zagranicznym ZHP hm. Rafałem Bednarczykiem, skarbnikiem ZHP hm. Przemysławem Marchlewiczem, członek GK d.s programu hm. Emilia Kulczyk- Prus.

Delegacja WAGGGS zapoznała się z sytuacją finansową ZHP za 3 ostatnie lata, która jest przyczyną braku możliwości terminowego regulowania składek członkowskich ZHP do WAGGGS. Uczestnicy spotkania próbowali wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie problemu składek, które powinno być zarekomendowane Komitetowi Światowemu WAGGGS. Omówiono również aktualne problemy ZHP, takie jak prace nad nowym ujęciem programu ZHP, spadek liczebny, kontakty z innymi organizacjami harcerskimi oraz przygotowania do Zjazdu ZHP ze szczególnym uwzględnieniem propozycji zmian statutu ZHP. Szczegółowo omówiono też politykę zagraniczną ZHP w ramach WAGGGS i WOSM.

 

phm. Adam Zawadzki
rzecznik prasowy ZHP

Create AccountLog In Your Account