Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Szukamy grup partnerskich dla czeskich skautów!

Szukamy grup partnerskich dla czeskich skautów!

Intercamp 2015 to nie tylko kilkudniowy zlot, będący wielkim skautowym przedsięwzięciem, ale też szansa na międzynarodowe przyjaźnie. Warto wykorzystać okazję, by nawiązać takie, które przetrwają również przez następne lata. Przy okazji Intercampu chcielibyśmy gościć skautów w naszym regionie również dłużej, poznać się bliżej i pokazać im to, co najciekawsze – wiele zagranicznych patroli planuje przyjazd kilka dni wcześniej bądź powrót kilka dni później po zlocie.

Chcielibyście stać się drużyną partnerską dla skautów, zaprosić ich do siebie, spędzić wspólnie kilka dni więcej? Jeśli tak, to pierwsza taka okazja właśnie nadchodzi. Ogłaszamy konkurs dla drużyn, które chciałyby gościć skautów z Czech.


Jeśli chcecie, by to właśnie Wasza drużyna gościła Czechów podczas Intercampu, przedstawcie nam (w dowolnej, ciekawej formie) jak wyobrażacie sobie taki wspólny, czterodniowy program, oczywiście nawiązujący do tematyki rycerskiej, ale również pozwalający na poznanie naszego regionu. Nie musicie rozpisywać poszczególnych bloków zajęć, pokażcie nam tylko (w dowolny sposób) ich ideę i Waszą wizję! iczy się pomysł, Wasza kreatywność, pozytywne nastawienie i zaangażowanie. Obiecujemy, że najciekawsze elementy zostaną później wykorzystane podczas spotkania!

Aby wystartować w konkursie musicie:

– zgłosić Wasz patrol na Intercamp w terminie,
– przesłać Wasze zgłoszenie (wraz z zadaniem konkursowym) na adres magda.lenartowicz@zhp.net.pl do dnia 31 grudnia 2014 r.,
– być gotowym do uczestnictwa w przedsięwzięciu całym patrolem w dniach 20-27 maja (w tym czasie nie tylko bierzecie udział w Intercampie, ale spędzacie czas z czeskimi skautami przez wszystkie pozostałe dni przed zlotem i po jego zakończeniu, realizując wspólny program),
– jeśli macie możliwość zaproszenia skautów na 1 dzień (z noclegiem) do siebie na Home Hospitality (z noclegiem w domach Waszych harcerzy bądź wspólnym noclegiem np. w harcówce) będzie to dodatkowy atut (choć nie wymóg konieczny).

Planujemy wybór dwóch max. 15-osobowych patroli. Mniej więcej samej liczebności będzie grupa czeskich skautów.

Patrolom, które zostaną drużynami partnerskimi dla Czechów gwarantujemy:

– pokrycie ponad 1/2 kosztów wpisowego na Intercamp (pokrywamy 80 zł, Wam pozostaje do wpłaty 70 zł)
– pokrycie kosztów wyżywienia oraz – w razie potrzeby (do uzgodnienia) – zakwaterowania przed i po zlocie
– pokrycie kosztów programu przed i po zlocie oraz związanego z nim transportu,
– dodatkowe bonusy ;)

Zapraszamy!

Create AccountLog In Your Account