Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Rekomendujemy wspólnie kandydata do RN ZHP

Rekomendujemy wspólnie kandydata do RN ZHP

winieta


Druhny i Druhowie.

Proponujemy wspólny wybór kandydata do Rady Naczelnej ZHP.
Zdaniem komendy chorągwi powinniśmy zrezygnować z kandydatów do CKR i NSH. Do tych władz jest mniejsza ilość mandatów niż chorągwi ( po 11) więc przy naszych skromnych zasobach kadrowych nie ma sensu się w tym zakresie podejmować się poszukiwania kandydatów.
Proponujemy skupić się na kandydacie do Rady Naczelnej.


Proponujemy aby wyboru kandydata, który przedstawimy na Zjeździe dokonali:

1. Delegaci
2. Członkowie Rady Chorągwi
3. Komendanci Hufców
4. Komenda Chorągwi


Proponujemy następującą procedurę:

1. Kandydatury należy zgłosić do dnia 3 grudnia do godziny 20:00 na adres komendant@opolska.zhp.pl. Kandydaturę może zgłosić każdy instruktor z Chorągwi Opolskiej ZHP ( posiadający przydział służbowy do dowolnej jednostki organizacyjnej w Chorągwi potwierdzony wpisem w ewidencji ZHP)
2. Lista zgłoszonych Kandydatur zostanie przesłane do wszystkich wymienionych z prawem głosu w dniu 3.12.br
3. W dniu 4.12 br. każdy z wymienionych z prawem głosu będzie miał prawo zagłosować poprzez wskazanie wybranego przez siebie kandydata na adres komendant@opolska.zhp.pl. Zagłosować będzie można tylko raz z zweryfikowanego przez komendę chorągwi adresu email. Głosowanie będzie prowadzone do godziny 20:00
4. Po podliczeniu głosów komendant chorągwi opublikuje na stronie chorągwi informację o wybranym kandydacie do Rady Naczelnej. Rekomendacja ta będzie wiążąca dla delegatów na Zjazd z Chorągwi Opolskiej ZHP.

comments
 • Mirosław Mandryga

  02 Gru 2013 at 10:42

  Druhu Komendancie, stawia Druh mnie, ale myślę, że nie tylko mnie, przed dylematem, jak odnieś się do Druha propozycji. Po pierwsze dziś Druh przedstawia propozycję, która ma termin jednodniowy. Ilu instruktorów dziś lub jutro zajrzy na stronę Chorągwi i odpowie na Druha propozycję, która jest propozycją procedury, a nie zatwierdzoną procedurą. Po drugie, Delegaci wybrani na Zbiórce Kręgu mają mandat do wyboru kandydata do RN. Natomiast jeżeli Druh uruchamia ciała statutowe Chorągwi i Komendantów Hufców winien Druh również nie zapominać o pozostałych ciałach statutowych Chorągwi tj. CHKR i CHSH. Dlatego proszę o odpowiedź na podstawie jakiego prawa udziela Druh prawa głosu w tej sprawie wymienionym Ciałom Statutowym i Komendantom Hufców? przecież to nie jest konkurs, tylko wprowadzenie procedury wyborczej o szerszym zasięgu niż wspomniałem odnośnie Delegatów i posiadanego przez Nich prawa. I po trzecie pisze Druh, że rekomendujemy wspólnie kandydata do RN, jeżeli tak to należy dopuścić do głosowania, a nie tylko do podania kandydatury na Kandydata do RN, instruktorów posiadających czynne prawo wyborcze.To jest konsekwencja logicznego ciągu, jaki Druh przedstawił.

 • O tym, że będziemy mieli w RN naszego przedstawiciela wiemy od dawna i szkoda, że dopiero na kilka dni przed Zjazdem szukamy kandydata środowiska opolskiego. Czy to nie za późno? Trudno podejmuje się decyzję w tak ograniczonym czasie. Inicjatywa jest ciekawa dla środowiska lecz myślę, że w tak krótkim czasie nie wybierzemy kandydatów, którzy na to nasze zaufanie zasługują by z nich wybrać tego jedynego. Procedura wyboru zaproponowana przez Druha również jest zbyt skomplikowana jak na czas, który nam pozostał. Szkoda, że ciekawy pomysł jest źle przygotowany terminowo, że trochę przeszkadza w podjęciu przemyślanych decyzji.

 • Mirosław Mandryga

  04 Gru 2013 at 21:56

  Druhu Komendancie i Druhno Zastępczyni jestem oburzony manipulacją, którą zrobiła osoba moderująca mój wpis. Wysłałem go w poniedziałek o godz 10.42, następnie po 10 minutach napisałem sprostowanie. Moja wiadomość przez 12 godzin nie była moderowana. Mimo tego, że oboje prowadziliście dyskusję na profilu Chorągwianym. Jak można zamieszczać dwa posty, kiedy w drugim jest sprostowanie pierwszego? chcieliście mnie ośmieszyć? Jest to działanie niezgodne z duchem harcerskich zasad, a co najważniejsze nieprofesjonalne.

 • hm. Magdalena Lenartowicz

  04 Gru 2013 at 23:58

  Druhu, nie jestem pewna, czy pisze Druh do nas jako „moderatorów” czy nadzorujących ich pracę… Jednak zarzut, że chcieliśmy Druha ośmieszyć publikując komentarz, wskazuje że jednak do nas jako moderatorów, więc pozwolę sobie wyjaśnić.
  Ani ja ani Artur nie dokonaliśmy w tym przypadku moderacji komentarza (osobiście zauważyłam go dopiero, kiedy został opublikowany – nie byłam akurat w panelu adm. strony w ostatnich dniach – a fb mam w telefonie :) ). Zrobił to zatem zapewne jeden z moderatorów strony (jest ich kilku) i wydaje mi się, że jednak w dobrej wierze – traktując drugi komentarz jako dopowiedź a nie „wewnętrzną” wiadomość. Być może zatem miał tu miejsce błąd, ale na pewno mówienie o niezgodzie z duchem harcerskich zasad jest tu przesadą – to było najprawdopodobniej nieporozumienie nie mające na celu ośmieszenia nikogo. Ale jeśli Druhowi na tym zależy, postaram się ustalić kto dokonał moderacji komentarza i to wyjaśnić.

 • hm. Artur Ośko

  05 Gru 2013 at 00:14

  Druhu Mirku, bardzo proszę o mniej emocjonalne podejscie do tego co sie stało. Daje slowo, ze nie mialy tu miejsca zadne dzialania skierowane przeciwko komukolwiek.

 • phm. Małgorzata Lenartowicz

  05 Gru 2013 at 12:15

  Nie wiem, czy powyższa dyskusja toczy się odnośnie wprowadzenia poprawki do pierwszego Druha komentarza zgodnie z prośbą z drugiego, czy ogólnego opublikowania obu komentarzy. Ze swojej strony mogę dodać, że ja byłam osobą, która pierwszy komentarz Druha wyedytowała zgodnie z prośbą, natomiast zadziało się to już wtedy, gdy oba komentarze znajdowały się już na stronie. Usuwam więc również komentarz z prośbą o zmianę.
  Pozdrawiam

 • Create Account  Log In Your Account