Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

„Rajd zimą ciągle trwa…”

„Rajd zimą ciągle trwa…”

zimówka
Z czym kojarzą Ci się Góry Opawskie? Jeśli miałeś już okazję uczestniczyć w popularnej „zimówce”, to może z tęsknotą wspominasz autobusy pełne harcerzy, zmierzające do jednego celu? Przypominasz sobie świetną zabawę, która trwa kilka wspaniałych dni? A przede wszystkim –  harcerską atmosferę i braterstwo, które niemal czuć w powietrzu?

Jeszcze tylko 10 dni pozostało do zamknięcia zgłoszeń na XXXIII Harcerski Rajd Zimowy.

Zapraszamy do Głuchołaz!!!Styczeń – zgłoszenia napływają pełną parą. I to z całej Polski. Czas odświeżyć stare znajomości, planować spotkania. Informacja o rajdzie roznosi się z prędkością błyskawicy – kto miał już okazję uczestniczyć w „zimówce”, poleca ją innym, starzy bywalcy szukają swoich ulubionych tras.

Początek  lutego. Do rajdu pozostało  jeszcze kilka dni… Kilka? Przecież to niemal nieskończoność! Co w te pozornie nieznaczące dni łączy harcerzy z całej Polski? Z pewnością oczekiwanie! Pamiętasz, co czułeś, gdy z niecierpliwieniem czekałeś na swój pierwszy biwak? Już na kilka dni przed rozpoczęciem rajdu  w powietrzu wisi zniecierpliwienie! To przecież Głuchołazy, to przecież Zimówka w górach! Tu trzeba być, trzeba to przeżyć!

Jak co roku Głuchołazy zamienią się w prawdziwie harcerską ośnieżoną krainę! Plecaki, gitary, pełne autobusy – to dla mieszkańców zimowej stolicy harcerstwa widok zupełnie normalny, dla niektórych bardzo kojący i refleksyjny. Ożywają wspomnienia. Przecież to oni 20-30 lat temu na tym samym rajdzie i tymi samymi szlakami przeżywali swą harcerską przygodę. Czy to nie cudowny widok, druhu i druhno, gdy po głuchołaskich ulicach spacerują młodzi ludzie? Szczęśliwi, że mogą znowu się spotkać, na ich szyjach w mroźnym wietrze powiewają różnokolorowe chusty, jednak jest coś, co ich łączy – szary, harcerski krzyż na piersi..

Tegoroczny rajd przekracza granicę. Odbędzie się aż 8 tras! Począwszy od trasy zuchowej, poprzez wszystkie piony metodyczne i po raz pierwszy w Głuchołazach trasa typu ASG. Przygotowania już ruszyły! Pod czujnym okiem komendanta hufca Głuchołazy, pwd. Andrzeja Siwca, komendant zimówki, pwd. Marcin Żukowski, robi wszystko, by w tym roku było jeszcze lepiej! Pracuje sztab rajdu, pracują obsługi poszczególnych tras. Hufiec aż iskrzy od ludzi, w których zamyśle tkwi kontynuacji tej głuchołaskiej, harcerskiej tradycji! Trzeba o tym mówić: Rajd „Głuchołazy” to tradycja! Minęły już 32 lata…

Kiedyś od pewnej już wiele ode mnie starszej druhenki usłyszałam piękne słowa. Powiedziała: „To niesamowite wyjść zimą na głuchołaski rynek, tu czuć harcerstwo, czuć wspaniałą harcerską więź i przyjaźń”. Słowa te dodały mi motywacji do działania – uznałam, że Rajd „Głuchołazy” może być najwspanialszą harcerską przygodą w moim życiu. Tak też działo się przez kilka lat, w których miałam okazję uczestniczyć w rajdzie.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że w tym roku naprawdę będzie się działo! Wszystkich tych, którym brakuje prawdziwie harcerskiej zabawy i atmosfery, zapraszam w dniach 10-14 lutego do Głuchołaz. Niech w ciągu tych kilku mroźnych chwil płomień przyjaźni zapłonie w nas na nowo! Pozwólmy, by harcerstwo wypełniło raz jeszcze nasze serca. Czekamy właśnie na Ciebie i Twoją drużynę. Razem z Wami zapiszemy się na kartach harcerskiej historii.

Więcej informacji dotyczących rajdu znajduje się na stronie www.zimowka.glucholazy.zhp.pl

pwd. Natalia Dziadosz – drużynowa 9 DH „Sympatyczni”

Create AccountLog In Your Account