Pozdrowienia z Góry św. Anny !

Góra św. Anny.  Połowa marca. Pogoda taka sobie. Ale miejsce idealne do I Chorągwianej Zbiórki Programowej „Zielone na Start”.
Przez zbiórkę przewinęło się w sumie 21 osób z 5 hufców. O czym to świadczy?
Każdy musi sobie na to pytanie sam odpowiedzieć.

Dla mnie zbiórka organizowana w formule warsztatów programowych, z wizyt ciekawego gościa jest optymalna.
Kierownik Wydziału Programowego GK ZHP hm. Emilia Kulczyk-Prus o dziwo dla wielu uczestników okazała się „normalnym” instruktorem, potrafiącym wykrzesać z nas sporo pozytywnej energii.
Jestem przekonany, że efekty zbiórki będą widoczne już wkrótce.
Już wkrótce bowiem rozpoczynamy „Kampanię Bohater”, wokół której będą budowane propozycje programowe dla drużyn i gromad z naszej chorągwi na rok harcerski 2009/2010.
Wiemy także, jakie są oczekiwania związane z reprezentacją  chorągwi na Zlot ZHP Kraków 2010.
Mamy również ustalony sposób konsultacji planów programowych w oparciu o uczestników zbiórki, działających jako nieformalna na razie Rada Programowa.
I co ty na to?
Ja bardzo żałuję, że nie było Cię razem z nami. Tak do Ciebie się zwracam Druhno – Druhu!
Ale nie martw się.
Następna Chorągwiana Zbiórka Programowa jest już zaplanowana.

Zapraszam już teraz serdecznie przedstawicieli WSZYSTKICH !!! opolskich hufców.

Góra św. Anny 9-11 października 2009. Zaplanuj już teraz swój przyjazd.
Gościem zbiórki będzie hm. Małgorzata Sinica – naczelnik ZHP.

phm. Artur Ośko
z-ca komendanta chorągwi
ds. programowych

Kilka Fotek – Chorągwiana Zbiórka Programowa „Zielone na Start”