Po 40. Zjeździe ZHP

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Zostało już tylko 5 godzin na oddanie głosu na Dom Harcerza w Opolu!

Zostało już tylko 5 godzin na oddanie głosu na Dom Harcerza w Opolu!

Środowisko opolskie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Harcerstwa wpierającym drużyny Związku Harcerstwa Polskiego działające w naszym mieście ubiegają
Read More
V Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Opolskiej

V Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Opolskiej

Informujemy, że Komisja Rewizyjna Chorągwi Opolskiej zwołała na dzień 4 listopada 2017 r. V Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Opolskiej ZHP w
Read More
Warsztaty w Chorągwi Opolskiej

Warsztaty w Chorągwi Opolskiej

Z przyjemnością informujemy, że w przyszłym miesiącu, zgodnie z zapowiedzią z czerwca br., odbędą się dwie formy organizowane przez chorągwiany
Read More
Terminy zbiórek ChKSI

Terminy zbiórek ChKSI

Informujemy o wyznaczonych nowych terminach zbiórek Chorągwianej Komisji Stopni Instruktorskich. Odbędą się one w dniach: 3 października, 7 listopada oraz 5 grudnia
Read More
Nowy motyw strony!

Nowy motyw strony!

Przez ostatnich kilka tygodni Zespół Promocji i Internetu pracował nad zmianą dotychczasowego motywu strony Chorągwi Opolskiej. W dniu dzisiejszym dumnie prezentujemy
Read More
Zbiórka wyborcza dla wyboru delegatów Chorągwi Opolskiej na XL Zjazd ZHP

Zbiórka wyborcza dla wyboru delegatów Chorągwi Opolskiej na XL Zjazd ZHP

Informujemy o zwołaniu przez Komendę Chorągwi zbiórki wyborczej na dzień 30 września 2017 roku w Nysie. Podczas zbiórki zostaną wybrani delegaci na
Read More
Zbiórka Komendantów Hufców

Zbiórka Komendantów Hufców

Informujemy o zwołaniu przez Pełnomocnika Naczelnika ZHP ds. Chorągwi Opolskiej phm. Grzegorz Krzyśków zbiórki z Komendantami Hufców na dzień 6.09.2017
Read More
Nowy termin spotkania ChKSI

Nowy termin spotkania ChKSI

Chorągwiana Komisja Stopni Instruktorskich informuje, że następne spotkanie odbędzie się 12 września o godzinie 16:30 w siedzibie Komendy Chorągwi przy
Read More
Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!

Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!

To wezwanie do szerszego spojrzenia na otaczający nas świat i podjęcia prawdziwych działań. Przez 11 dni przyszłorocznych wakacji więcej niż
Read More
ZLOT Chorągwi Opolskiej ZHP

ZLOT Chorągwi Opolskiej ZHP

Od dzisiaj w sprawach związanych ze Zlotem prosimy kontaktować się pod adresem zlot@opolska.zhp.pl
Read More

Ponowne wybory delagatów na Zjazd ZHP – 7 września br. w Opolu

Rada Chorągwi po rozpatrzeniu złożonego do niej wniosku, uchwałą z dnia 11 czerwca 2013 r. unieważniła zbiórkę wyborczą z dnia 25 maja 2013 r.

Powodem jej unieważnienia było złamanie procedury wyborczej.

Rada Chorągwi swoją uchwałą  zwołała ponowną zbiórkę wyborczą rejonu hufców z Chorągwi Opolskiej ZHP na dzień 7 września 2013 r. w Opolu.

Jednocześnie komendanci hufców zostali zobowiązani do ponowne wydanie rozkazów z aktualną listą  osób z czynnym prawem wyborczym oraz ich publikacji zgodnie z zasadami określonymi w ordynacji wyborczej ZHP.


Rada Chorągwi  określiła procedurę przygotowania do nowej zbiórki wyborczej w tym:

 1. Unieważniała zbiórkę wyborczą Chorągwi Opolskiej ZHP, która odbyła się w Opolu w dniu 25 maja 2013 r.
 2. Zwołała zbiórkę wyborczą  Chorągwi Opolskiej ZHP na dzień 7 września 2013 r.  o godz. 11.00  w Opolu, w celu wybrania 4 delegatów na XXXVIII Zjazd ZHP.
 3. Zobowiązała Komendanta Chorągwi do podania w rozkazie informacji o terminie i miejscu zbiórki wyborczej do dnia 31 lipca 2013 r.
 4. Zobowiązała komendantów hufców do ogłoszenia w rozkazach listy osób uprawnionych do udziału w zbiórce do dnia 10 sierpnia 2013 r.
comments
 • według mnie zbiórka powinna być powtórzona z tą samą lista osób uprawnionych do głosowania bez żadnych aktualizacji. Jeżeli ktoś na dzień pierwszej zbiórki nie spełniał wymogów formalnych nie powinien brać udziału w powtórzonej. To samo tyczy się listy kandydatów na delegatów nie powinna być rozszerzona. Ale to już kwestia rady aby zbiórka była powtórzona w takim samym stanie jak pierwsza.

 • hm. Leszek Sroka

  17 Cze 2013 at 10:44

  Druhu Rafale,

  niestety Komendanci Hufców nie spełnili swojego obowiązku związanego z opublikowaniem swoich rozkazów w taki sposób zgodnie z dokumentami ZHP by instruktorki i instruktorzy mogli się odwołać gdy ich nazwisko nie znalazło się w odpowiedniej grupie czynne czy biernie prawo wyborcze. Z tego co wiem to było kilkoro takich instruktorów, którzy nie mogli w ciągu 7 dni się odwołać, a na stronach internetowych hufców tylko rozkaz Hufca Kędzierzyna-Koźla został opublikowany. Myślę, ze my instruktorzy powinniśmy „dopilnować” naszych komendantów Hufców by wszystko było zgodne ze strony formalnej by nie było już potrzeby ingerencji w decyzje Zbiórki wyborczej innych ciał Chorągwi.

 • Druhu Leszku sam byłem jednym z pominiętych w rozkazach i jakoś za wszelką cenę nie chcę aktualizować. Sami nie dopilnowaliśmy tego przed zbiórką więc teraz nie mamy prawa ubiegać się o wpisanie. Wniosek był jeden o powtórzenie zbiórki ze względu na złamanie procedury wyborczej, a nie niedociągnięcia i zaniedbania komendantów hufców. Więc moim zdaniem powinna się zbiórka odbyć z tą samą listą uczestników bez aktualizacji. Zresztą jak by się nie odbyła to ważne byle była uczciwa nie jak ostatnia.

 • Druhu Leszku, jeszcze Nysa opublikowała rozkaz na stronie hufca. A jeżeli instruktor się odwołał od tego rozkazu i na jego odwołanie Komenda Hufca nie podjęła żadnego stanowiska to co w takim przypadku. Myślę, że 7 września na zbiórce można wystąpić z wnioskiem o unieważnienie zbiórki ze względów, że Komendanci Hufców nie dopełnili swoich obowiązków i co w takim przypadku? Znowu zbierze się Rada Chorągwi i unieważni zbiórkę. Chyba lepiej żeby Komendanci Hufców poprawili swoje błędy i zbiórka się odbyła bo jeszcze się okaże, że Chorągiew Opolska nie będzie miała delegatów na zjazd :)

 • Rozumiem Twoją myśl Druhu. Rada Chorągwi przyjęła zgodnie ze swoimi uprawnieniami taki tryb i procedury zwołania powtórzonej zbiórki i tak będzie ona przeprowadzona. Druh nie odczuwał potrzeby wzięcia udziału w Zbiórce, ale inni instruktorzy tak. Myślę, że warto zastanowić się: Dlaczego do takich sytuacji dochodzi? Co jest tego przyczyną? I czy na przyszłość można im zaradzić w dobie wszechobecnej komputeryzacji?

 • Druhu Rafale wniosek był o unieważnienie zbiórki a jeżeli coś się unieważnia to nie można tego powtórzyć. I to jest nowa zbiórka wyborcza, którą trzeba zwołać nowymi rozkazami.

 • nigdzie nie stwierdziłem ze nie mam zamiaru wziąć udziału w zbiórce i jeśli mam okazje to na pewno tym razem z niej skorzystam. Co do wniosku o unieważnienie to znam jego treść i podstawę. Zgadzam się ze stwierdzeniem dh. Bochena ze lepiej żeby komendanci poprawili swoje błędy, niestety to nie zmienia mojego zdania w temacie dalej uważam ze listy nie powinny być aktualizowane bo powinna być powtórzona zbiórka ze stanem z 25 maja. Nie neguje decyzji Rady szanuje ja co nieznaczny ze w pełni się muszę z nią zgadzać.

 • Create Account  Log In Your Account