Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Po zbiórce kadry w Brzegu

Po zbiórce kadry w Brzegu

WP_000566W sobotę w Wieży Ciśnień w Brzegu – nowej siedzibie Hufca – odbyło się spotkanie Komendy Chorągwi oraz kadry Hufca Brzeg. Poświęcone było ono trudnej sytuacji hufca w ostatnim czasie oraz jego perspektywom na przyszłość. Podczas blisko 3-godzinnej dyskusji, uczestnicy zastanowili się nad dawnym i obecnym stanem hufca, jego najpoważniejszymi problemami, możliwościami rozwoju oraz ograniczeniami w tym zakresie. Instruktorzy wspólnie z KCh rozmawiali o konieczności przyjęcia współodpowiedzialności za dalsze funkcjonowanie Hufca przez całe jego środowisko. Za szczególnie istotne zostało uznane znalezienie rozwiązań prowadzących do wzrostu liczebnego hufca (w tym ilości jednostek) i praca z kadrą w tym zakresie, oraz wypracowanie sposobów finansowania działalności hufca. W najbliższym czasie kadra Hufca Brzeg ma szczegółowo zastanowić się nad wizją działania hufca w przyszłości, tak aby móc wypracować konkretne rozwiązania w poszczególnych obszarach.

Create AccountLog In Your Account