Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Orszak Trzech Króli w Opolu

Orszak Trzech Króli w Opolu

orszakW dniu dzisiejszym ulicami Opola przeszedł „Orszak Trzech Króli”. W uroczystym pochodzie, organizowanym z okazji Święta Objawienia Pańskiego w 189 miastach w Polsce, wzięło udział ponad 5 tysięcy Opolan. Oprócz przemarszu ulicami miasta, na Orszak złożyły się mini-etiudy teatralne przygotowane przez młodzież z MDKu oraz koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia.

Zabezpieczenie porządkowe imprezy na zaproszenie Kurii Diecezjalnej w Opolu tworzyli wspólnie harcerze z Chorągwi Opolskiej ZHP oraz Chorągwi Harcerzy Ziemi Opolskiej ZHR. Każdą z organizacji reprezentowało ok. 30 harcerzy starszych i wędrowników.

Dziękujemy harcerzom z Hufca ZHP Niemodlin oraz IV Szczepu „Pasieka” z Hufca ZHP Opole-Miasto za pomoc w organizacji zabezpieczenia i sprawne działanie wobec wyzwania, jakim było wsparcie bezpieczeństwa tak dużej imprezy.

Create AccountLog In Your Account