Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Zostało już tylko 5 godzin na oddanie głosu na Dom Harcerza w Opolu!

Zostało już tylko 5 godzin na oddanie głosu na Dom Harcerza w Opolu!

Środowisko opolskie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Harcerstwa wpierającym drużyny Związku Harcerstwa Polskiego działające w naszym mieście ubiegają
Read More
V Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Opolskiej

V Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Opolskiej

Informujemy, że Komisja Rewizyjna Chorągwi Opolskiej zwołała na dzień 4 listopada 2017 r. V Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Opolskiej ZHP w
Read More
Warsztaty w Chorągwi Opolskiej

Warsztaty w Chorągwi Opolskiej

Z przyjemnością informujemy, że w przyszłym miesiącu, zgodnie z zapowiedzią z czerwca br., odbędą się dwie formy organizowane przez chorągwiany
Read More
Terminy zbiórek ChKSI

Terminy zbiórek ChKSI

Informujemy o wyznaczonych nowych terminach zbiórek Chorągwianej Komisji Stopni Instruktorskich. Odbędą się one w dniach: 3 października, 7 listopada oraz 5 grudnia
Read More
Nowy motyw strony!

Nowy motyw strony!

Przez ostatnich kilka tygodni Zespół Promocji i Internetu pracował nad zmianą dotychczasowego motywu strony Chorągwi Opolskiej. W dniu dzisiejszym dumnie prezentujemy
Read More
Zbiórka wyborcza dla wyboru delegatów Chorągwi Opolskiej na XL Zjazd ZHP

Zbiórka wyborcza dla wyboru delegatów Chorągwi Opolskiej na XL Zjazd ZHP

Informujemy o zwołaniu przez Komendę Chorągwi zbiórki wyborczej na dzień 30 września 2017 roku w Nysie. Podczas zbiórki zostaną wybrani delegaci na
Read More
Zbiórka Komendantów Hufców

Zbiórka Komendantów Hufców

Informujemy o zwołaniu przez Pełnomocnika Naczelnika ZHP ds. Chorągwi Opolskiej phm. Grzegorz Krzyśków zbiórki z Komendantami Hufców na dzień 6.09.2017
Read More
Nowy termin spotkania ChKSI

Nowy termin spotkania ChKSI

Chorągwiana Komisja Stopni Instruktorskich informuje, że następne spotkanie odbędzie się 12 września o godzinie 16:30 w siedzibie Komendy Chorągwi przy
Read More
Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!

Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!

To wezwanie do szerszego spojrzenia na otaczający nas świat i podjęcia prawdziwych działań. Przez 11 dni przyszłorocznych wakacji więcej niż
Read More
ZLOT Chorągwi Opolskiej ZHP

ZLOT Chorągwi Opolskiej ZHP

Od dzisiaj w sprawach związanych ze Zlotem prosimy kontaktować się pod adresem zlot@opolska.zhp.pl
Read More

Opolskie kwitnące? Czas na młodzież!

Pod tym hasłem kilkudziesięciu młodych ludzi z Opolszczyzny, zarówno z ZHP, jak i innych organizacji i szkół, spotkało się podczas seminarium w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Przedsięwzięcie, organizowane przez Chorągiew Opolską ZHP w ramach programu „Młodzież w działaniu”, było jednym z kilkunastu elementów ogólnopolskiego programu ETM i jednocześnie jedynym takim wydarzeniem w województwie.
 
 

Podczas trzydniowego seminarium młodzież miała okazję podebatować na temat swoich potrzeb z przedstawicielami władz samorządowych różnych szczebli, zastanowić się m.in. nad ideą wolontariatu czy aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej podczas specjalnie przygotowanych warsztatów, a na zakończenie unieść się ponad ziemię prawdziwym balonem i wypuścić do nieba swoje marzenia, przywiązane do balonów z helem.
 
 

Warsztaty, debaty, konferencja Open Space, koncerty i wzloty balonem i inne wydarzenia plenerowe – w dniach 18-20 maja Kędzierzyn-Koźle na moment stał się miejscem tętniącym młodzieżową energią. Chcieliśmy zachęcić uczestników seminarium do działania, podejmowania własnych inicjatyw, kreowania rzeczywistości dookoła siebie. Zgodnie z głównym założeniem całego ETMu to miał być czas, kiedy „młodzież ma głos”.
 
 

I tak właśnie było – najpierw w czasie warsztatów, kiedy zatrzymaliśmy się bliżej nad tematami przewodnimi tegorocznego Europejskiego Tygodnia Młodzieży – wolontariatem, aktywnym uczestnictwem, włączaniu młodzieży z mniejszymi szansami czy poruszaniu się młodych ludzi po rynku pracy. I następnego dnia podczas porannej dyskusji z przedstawicielami władz wszystkich szczebli i popołudniowej konferencji open space. Uczestnicy seminarium zastanawiali się nad możliwościami, jakie stwarza dla nich miasto i region, pytali o możliwości realizacji własnych inicjatyw i pozyskiwania na nie środków, dyskutowali nad możliwościami edukacyjnymi oraz zatrudnienia. Wszystko to w klimacie pozytywnej energii, współdziałania i wiary w możliwości, jakie tkwią w młodzieży. Ta atmosfera udzieliła się również mieszkańcom miasta podczas specjalnego wieczoru plenerowego – koncerty, pozoracja ratownicza, quady, paintball, pokazy fireshow i grafitti i wzloty balonem – wszystko to pozwoliło pokazać, że właśnie trwa Europejski Tydzień Młodzieży.
 
 

Europejski Tydzień Młodzieży, ogłaszany rokrocznie przez Komisję Europejską, a przypadający tym razem na termin 15-21 maja, ma za zadanie zwrócenie uwagi na kwestie związane z młodzieżą. ETM ma tworzyć okazję do dyskusji na temat roli młodych ludzi, pokazania tkwiącego w nich potencjału, nawiązania kontaktu pomiędzy młodzieżą a władzami i osobami odpowiedzialnymi za politykę młodzieżową. Temu służyć miało również nasze przedsięwzięcie: „ETM – Opolskie kwitnące? Czas na młodzież!”. W czasie imprezy staraliśmy się także stworzyć podstawy kontaktów pomiędzy różnymi środowiskami młodzieżowymi i organizacjami, instytucjami pracującymi z młodzieżą, władzami samorządowymi, rozpocząć dyskusję na temat polityki młodzieżowej w regionie.
 

Seminarium „Opolskie kwitnące? Czas na młodzież!” realizowane było pod patronatem honorowym:

– Marszałka Województwa Opolskiego Pana Józefa Sebesty

– Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle Pana Tomasza Wantuły

– Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego Pana Józefa Gismana

– Opolskiego Kuratora Oświaty Pani Haliny Bilik

– Posłanki do Parlamentu Europejskiego Pani Danuty Jazłowieckiej

http://www.kedzierzynkozle.pl/portal/index.php?t=200&id=36867

http://www.radiopark.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15674&Itemid=38

 

 

Projekt realizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

Create AccountLog In Your Account