Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Odszedł na wieczną wartę

Odszedł na wieczną wartę


Pod koniec stycznia br. odszedł na wieczną wartę śp. dh hm. Kazimierz Lewandowski, wieloletni instruktor dawnego Hufca ZHP w Kluczborku.

Poniżej prezentujemy sylwetkę dh. Kazimierza.


Św. Pamięci dh. hm Kazimierz Lewandowski urodził się w 1939 r. w Warszawie i od najmłodszych lat związany był z harcerstwem. W okresie od 1950 r. związany był z ziemią kluczborską i od tego czasu tu w Kluczborku prowadził swoją działalność. Realizował swoją pasję na niwie harcerstwa poświęcając się mu bez reszty.
W latach 60 był współtwórcą powstałego Szczepu Harcerskiego “WAGANCI” przy Spółdzielni Mieszkaniowej “Przyszłość” w Kluczborku. Niemal od samego początku, aż do końca istnienia Szczepu był jego komendantem. Szczep działał bardzo prężnie, drużyny działały na wielu poziomach – zuchów, harcerzy i harcerzy starszych. Działały także drużyny wodniackie. Szczep wyróżniał się swoją działalnością w środowisku jak i w kraju. Członkowie drużyn Szczepu brali czynny udział w wielu przedsięwzięciach takich jak: pomoc osobom starszym, udział w przeglądach Piosenki Harcerskiej, udział w Manewrach Techniczno-Obronnych, przeglądach Zespołów Kolędniczych, Regatach na Jeziorze Turawskim.
Od początku lat 70 był członkiem Rady Hufca a potem Komendy Hufca ZHP w Kluczborku. Jako członek Komendy wyróżniał się swoją pracą na rzecz dzieci i młodzieży. Przez kilka lat pełnił także funkcję z-cy Komendanta Hufca do spraw organizacyjnych. Przez szereg lat był przewodniczącym Referatu Harcerskiego. Często brał udział w wypoczynku zimowym i letnim harcerzy pełniąc funkcję komendanta obozów letnich i zimowisk. Przez kilka lat był członkiem Rady Chorągwi ZHP w Opolu, oraz członkiem Sądu Harcerskiego.
Za swoją długoletnią instruktorską działalność wielokrotnie był nagradzany i wyróżniany. Odznaczony był Brązowym Krzyżem Związku Harcerskiego, Srebrną Odznaką Chorągwi Opolskiej, Odznaką Zasłużony Opolszczyźnie, Odznaką “Przyjaciel Dzieci”.
Wierzymy, że odchodząc na Wieczną Wartę pozostanie na wiele lat w pamięci w środowisku kluczborskim.

CZUWAJ !

Instruktorzy dawnego Hufca Kluczbork

Create AccountLog In Your Account