Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Obchody na Górze św. Anny

Obchody na Górze św. Anny

DSC_0330W dniu 21 maja 2016 r. na Górze św. Anny odbyły się obchody upamiętniające 95. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. Obchody zgromadziły delegacje z każdego hufca Chorągwi Opolskiej – w sumie blisko 200 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów.

 

W związku z obchodami odbył się również Złaz Chorągwi, dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowksiego Województwa Opolskiego

 

 

Kilka słów o Złazie:

 

20 maja w Szkole Podstawowej im. Obrońców Góry Chełmińskiej rozpoczął się Złaz Chorągwi Opolskiej. Złaz został zorganizowany z okazji 95. rocznicy wybuchu Powstania Śląskiego i Bitwy o Górę Świętej Anny.

 

W piątek zuchy uczyły się nowej piosenki, przeszły trening małego powstańca świetnie się przy tym bawiąc. Harcerze zastanawiali się jak powstańcy, bohaterzy powstań śląskich, mogą inspirować ich w ich służbie harcerskiej, służbie Ojczyźnie.

 

W ramach złazu w sobotę 21 maja o godz. 12 wszyscy uczestnicy wzięli udział w oficjalnych wojewódzkich uroczystościach przy pomniku powstańczym na Górze św. Anny. Po smacznej grochówce, zajęciach popołudniowych wszyscy wrócili do swoich domów.

 

DSC_0318 DSC_0301 IMG_5649 DSC_0318 DSC_0301 IMG_5568 _MG_2710 IMG_5504 IMG_20160520_20385325

 

Autor: pwd. Anna Liphardt – komendantka Złazu

Create AccountLog In Your Account