Zlot Wędrowników Chorągwi Opolskiej „WędroSpace”

Regulamin Zlotu  
Read More
Zlot Wędrowników Chorągwi Opolskiej „WędroSpace”

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy 2018!

Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Opolskiej zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Wędrowniczym Kursie Pierwszej Pomocy HSR! Kurs będzie prowadzony według
Read More
Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy 2018!

Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Obchody na Górze św. Anny

Obchody na Górze św. Anny

DSC_0330W dniu 21 maja 2016 r. na Górze św. Anny odbyły się obchody upamiętniające 95. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. Obchody zgromadziły delegacje z każdego hufca Chorągwi Opolskiej – w sumie blisko 200 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów.

 

W związku z obchodami odbył się również Złaz Chorągwi, dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowksiego Województwa Opolskiego

 

 

Kilka słów o Złazie:

 

20 maja w Szkole Podstawowej im. Obrońców Góry Chełmińskiej rozpoczął się Złaz Chorągwi Opolskiej. Złaz został zorganizowany z okazji 95. rocznicy wybuchu Powstania Śląskiego i Bitwy o Górę Świętej Anny.

 

W piątek zuchy uczyły się nowej piosenki, przeszły trening małego powstańca świetnie się przy tym bawiąc. Harcerze zastanawiali się jak powstańcy, bohaterzy powstań śląskich, mogą inspirować ich w ich służbie harcerskiej, służbie Ojczyźnie.

 

W ramach złazu w sobotę 21 maja o godz. 12 wszyscy uczestnicy wzięli udział w oficjalnych wojewódzkich uroczystościach przy pomniku powstańczym na Górze św. Anny. Po smacznej grochówce, zajęciach popołudniowych wszyscy wrócili do swoich domów.

 

DSC_0318 DSC_0301 IMG_5649 DSC_0318 DSC_0301 IMG_5568 _MG_2710 IMG_5504 IMG_20160520_20385325

 

Autor: pwd. Anna Liphardt – komendantka Złazu

Create AccountLog In Your Account