Po 40. Zjeździe ZHP

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Zostało już tylko 5 godzin na oddanie głosu na Dom Harcerza w Opolu!

Zostało już tylko 5 godzin na oddanie głosu na Dom Harcerza w Opolu!

Środowisko opolskie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Harcerstwa wpierającym drużyny Związku Harcerstwa Polskiego działające w naszym mieście ubiegają
Read More
V Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Opolskiej

V Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Opolskiej

Informujemy, że Komisja Rewizyjna Chorągwi Opolskiej zwołała na dzień 4 listopada 2017 r. V Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Opolskiej ZHP w
Read More
Warsztaty w Chorągwi Opolskiej

Warsztaty w Chorągwi Opolskiej

Z przyjemnością informujemy, że w przyszłym miesiącu, zgodnie z zapowiedzią z czerwca br., odbędą się dwie formy organizowane przez chorągwiany
Read More
Terminy zbiórek ChKSI

Terminy zbiórek ChKSI

Informujemy o wyznaczonych nowych terminach zbiórek Chorągwianej Komisji Stopni Instruktorskich. Odbędą się one w dniach: 3 października, 7 listopada oraz 5 grudnia
Read More
Nowy motyw strony!

Nowy motyw strony!

Przez ostatnich kilka tygodni Zespół Promocji i Internetu pracował nad zmianą dotychczasowego motywu strony Chorągwi Opolskiej. W dniu dzisiejszym dumnie prezentujemy
Read More
Zbiórka wyborcza dla wyboru delegatów Chorągwi Opolskiej na XL Zjazd ZHP

Zbiórka wyborcza dla wyboru delegatów Chorągwi Opolskiej na XL Zjazd ZHP

Informujemy o zwołaniu przez Komendę Chorągwi zbiórki wyborczej na dzień 30 września 2017 roku w Nysie. Podczas zbiórki zostaną wybrani delegaci na
Read More
Zbiórka Komendantów Hufców

Zbiórka Komendantów Hufców

Informujemy o zwołaniu przez Pełnomocnika Naczelnika ZHP ds. Chorągwi Opolskiej phm. Grzegorz Krzyśków zbiórki z Komendantami Hufców na dzień 6.09.2017
Read More
Nowy termin spotkania ChKSI

Nowy termin spotkania ChKSI

Chorągwiana Komisja Stopni Instruktorskich informuje, że następne spotkanie odbędzie się 12 września o godzinie 16:30 w siedzibie Komendy Chorągwi przy
Read More
Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!

Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!

To wezwanie do szerszego spojrzenia na otaczający nas świat i podjęcia prawdziwych działań. Przez 11 dni przyszłorocznych wakacji więcej niż
Read More
ZLOT Chorągwi Opolskiej ZHP

ZLOT Chorągwi Opolskiej ZHP

Od dzisiaj w sprawach związanych ze Zlotem prosimy kontaktować się pod adresem zlot@opolska.zhp.pl
Read More

Nowa plakietka chorągwiana

plakietka Chorągwi Opolskiej ZHPPo wielu latach zmianie ulega plakietka Chorągwi Opolskiej ZHP.
Dawny charakterystyczny, podłużny  kształt naszywki przybrał obecnie kontur nowego logo.
Nowa plakietka jest mniejsza i użyta została w niej kolorystyka odpowiadająca barwom Opolszczyzny.
Jako pierwsi otrzymają ją uczestnicy „Granatowej Przygody” – obozu dla najbardziej aktywnych drużynowych z Hufców naszej Chorągwi oraz kursu podharcmistrzowskiego „Piąty Element”.

Otrzymają ja również uczestnicy jesiennego Złazu „Twierdza Nysa” organizowanego przez I Szczep ŚWIT z Hufca Nysa.
Dla wszystkich pozostałych chętnych będzie do nabycia od 25 września w nowo otwartym sklepiku harcerskim prowadzonym w siedzibie Chorągwi Opolskiej w Opolu.

comments
 • hm. Mirosław Mandryga

  18 Lip 2012 at 13:16

  Moje odczucia nie są ważne w tej sprawie, napisze tylko o pragmatyce jaką w swojej działalności winniśmy się kierować. Historia jest fundamentem naszej organizacji jej wartości i tradycje należy przekazywać następnym pokoleniom. Plakietka Opolskiej Chorągwi ZHP przetrwała 26-27 lat, jest rozpoznawalnym symbolem naszej Chorągwi. Jest wiele innych spraw, które wymagają ingerencji organizacyjnej, programowej czy szkoleniowej. Tak wiele już uczynione aby historię zniekształcić…. zadbajmy o to aby kontynuacja tradycji i wartości była faktem, a nie tylko puszczonymi na wiatr słowami. Życzę bezpiecznych i miłych wakacji.

 • pwd. Marcin Żukowski

  21 Lip 2012 at 11:01

  „Modern skałting” wziął górę. Szkoda, że jednak nie uwzględniono głosów sporej grupy instruktorów, którzy apelowali o niezmienianie symbolu naszego środowiska. Mam nadzieję, że protestem wobec zmiany będzie solidarne odrzucenie plakietki.

 • pwd. Aleksander Pietryka

  23 Lip 2012 at 15:25

  “Modern skałting” „poprawia” wszystko po nowemu i robi „lepsze”. Ogromnie mi żal starej plakietki – była zielona, znak rodła sąsiadował ze znakiem lilijki i był na niej napis, że jesteśmy im. Bohaterów Powstań Śląskich. A po „nowemu” to moim skromnym zdaniem jako byłego instruktora Chorągwi Opolskiej to nie ma nic. Nic co by mówiło kim jesteśmy i jaką mamy tradycję. Mam również taką nadzieję, że nikt w tym nie będzie chciał chodzić. Nie ma bowiem żadnego problemu aby sobie samemu zamówić stary wzór plakietki. On przynajmniej coś oznacza. A młodym gniewnym z pokolenia “Modern skałting” proponuję zająć się bardziej przyziemnymi sprawami np. jakością i ceną oficjalnego umundurowania ZHP. W tym właśnie zakresie jest moim zdaniem naprawdę wiele do zrobienia. Bezpiecznego harcowania życzę :)

 • Marcinie, wrzuć na luz i daj już spokój. Co ci plakietka zrobiła. To kwestia obowiązującego wzoru i bez obowiązku jej noszenia. Trochę pokory druhu Marcinie. Nikt nie każe Ci jej nosić.

 • No i stało się, eh szkoda gadać. Żałuję tylko tego, że nie uwzględniono projektu Maroka tylko jeden słuszny wzór Komendy Chorągwi (jak za k…..) Dobrze druhna Ola napisała miejmy nadzieją, że nikt tego nie będzie chciał nosić.

 • Druhna Ola :) raczej druh Olek :P ale czy to ważne:) Od takich rozmów to chyba jest forum
  http://www.forum.opolska.pl
  No chyba że za wszelką cenę chcesz druhu przekazać jedyna słuszną opinię (jak za k…..) nie nosić. Sądzę ze jednak znajdzie się spora grupa osób które tą plakietkę doszyje do munduru.

 • Oj tam, oj tam każdemu pomyłka się może zdarzyć dh Rafale.

 • A co do mojej jedynej słusznej opinii to dh Rafale nie zasiadam we Władzach Chorągwi a tylko władza miała zawsze jedyną słuszne zdanie, po drugie nie jest to tylko moja opinia, że ten logotyp jest taki sobie. A forum jest martwym tworem czego się obawiałem. A co do noszenia to rozumiem, że ta grupa osób która będzie nosić ten logotyp to wszystkie władze Chorągwi czyli Komenda, KR, RCh i Sąd – bo będzie przykaz od K……. :P

 • pwd. Sebastian Matuszewski

  27 Lip 2012 at 21:46

  Mimo że w chwili obecnej odsunąłem się troszkę na bok codziennych spraw naszej chorągwi to powiem szczerze… ta nowa plakietka odejdzie w zapomnienie wraz z odejściem tej komendy chorągwi (oby jak najszybciej). Nikt nie nieszczy historii, tradycji czegoś wokół czego skupili się instrktorzy w czasie gdy los chorągwi był zagrożony. Tylko mali ludzie, zakompleksieni tworzą swoje herby wmawiając wszystkim że są wspólne. Pytanie… czy w tej sprawie komendant zwrócił się o opinię i stanowisko do Rady Chorągwi?? A przecież to jest najwyższa władza chorągwi w okresie między zjazdami która ma podejmować decyzje w najważniejszych sprawach chorągwi. Jeśli plakietka chorągwi, jej zmiana i wygląd taką sprawą nie jest to oznacza że jest to plakietka komendanta i komendy, ale nie wszystkich członków chorągwi opolskiej. Z dumą będę nosił starą plakietkę bo ona jest dla mnie znakiem kontynuacji, historii, tradycji…

 • Też nie jestem zwolennikiem tego logotypu, ale to nie znaczy że od razu trzeba pisać tego typu opinie i się nakręcać nie wiadomo jak. Co do forum martwe powiadasz zgoda może i martwe ale czemu by go nie ożywić. Zarejestrowałeś się druhu 16.04 do dziś nie dając ani pościka. Co za problem założyć tam wątek na temat plakietki. Co do siły Komendy i Komendanta to wątpię żeby dysponowali aż tak nadprzyrodzoną mocą jak uważasz druhu Bochenie żeby nakazać członkom władz zmianę logotypu. Takie rzeczy to tylko erze :)

 • Ależ oczywiście, że to jest ważne czy jestem druhem czy druhną. Dla mnie jest to ważne. No, ale skoro dla druha nie jest ważne to pozostawię to sobie bez komentarza.

  Mam tylko takie pytanie. Dlaczego wszystkie osoby które mają odmienne od KCH zdanie mają być pokorne, wrzucić na luz i dać spokój. Chyba się druhowieństwu za bardzo naharcowało w głowach. Uwierzcie mi, że są jeszcze osoby w Chorągwi Opolskiej, które myślą. A skoro myślą to mają prawo mieć odmienne zdanie, być niepokorne, nie dawać na luz i nie chcą być spokojne.

  Bo jak tu się nie odezwać, gdy KCH na znak rozpoznawczy Naszego środowiska wybiera takiego bobola. Bobola, który niczego konkretnego nie oznacza, a projekt do szczególnie genialnych zaliczyć nie można.

  Szkoda, że jak zwykle nie słucha się głosu rozsądku i nie rozmawia z ludźmi jak z partnerami w dyskusji. Jak zwykle „młodzi gniewni” postawili na wizjonerstwo i nowoczesność. A tradycje jak zwykle diabli wzieli.

 • Olku to ze nieważne to była taka aluzja niekierowana w twoim kierunku. Ja dalej uważam że do prowadzenia dyskusji tego typu jest forum Chorągwi.

 • Druhu Olku przeprosiłem już za swoją wpadkę. Druhu Sebastianie a co znowu Grodków szykuje się do przejęcia władzy ;P.

 • Przenieśmy się na forum i tam dalej rozmawiajmy, tak jak prosił dh Rafał wątek jest już założony.

 • Ktoś obsługuje forum? Zarejestrowałem się jakiś czas temu i administrator nie zdążył jeszcze mnie dodać. Ciekawe jak długo trwa ta procedura. Jak by co to służę pomocą i mogę przesłać swoje drzewo genealogiczne.

 • MMMMMM może Olku dlatego że to miejsce wymiany poglądów Instruktorów i Wędrowników Opolskiej Chorągwi, a nie Śląskiej
  no chyba że to świadczy o innym Olku który zmienił Hufiec i Chorągiew. http://czechowice-dziedzice.zhp.pl/pliki/rozkazy/Rozkaz_L05_2012-05-12.pdf

  Może to spowodowało decyzje Admina o nie akceptacji twojego konta.

 • Olek, poszedł do Ciebie mail w tej sprawie. Tu niestety nie wchodzi w grę kwestia „nie zdążenia”, a sprawy regulaminowe.

 • Comments are closed.

  Create Account  Log In Your Account