Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Nadzwyczajny Zjazd w Kluczborku

Nadzwyczajny Zjazd w Kluczborku

 

 

25 lutego br. o godzinie 17:30 w siedzibie Hufca Kluczbork odbędzie się Nadzwyczajny Zjazd Hufca Kluczbork zwołany w celu wyboru władz statutowych hufca, rozwiązania hufca lub połączenia z innym hufcem.

comments
 • Z mapy Naszej Chorągwi zniknął Hufiec Byczyna, Strzelce Opolskie, Prudnik, a za chwilę zniknie również Kluczbork. Być może niedługo znikną kolejne 2-3 hufce. Proponuje podnieść składkę tak jak było napisane do 400 zł. Przyśpieszy to ich decyzję. Zamiast szukać i pozyskiwać pieniążki na zewnątrz organizacji to czyści się konta jednostek podległych. Daleko w ten sposób raczej nie zajdziemy. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle.

 • Kampania Bohater dalej w ciemnym lesie. Miał być Zlot z okazji 90 rocznicy Powstań Śląskich na Górze św. Anny – nic nie słychać.
  Pracuje ktoś nad czymś w Chorągwi czy czekamy na wybudzenie z wiosną.

 • Olku czepiasz się znowu nie znając faktów. Hufce są likwidowane to prawda ale czy Ty znasz sytuację w tych Hufcach. Nie!!!! Te hufce nie spełniają żadnych wymogów specjalnie dla ciebie kolego jutro dowiem się ile płaca hufce w ościennych chorągwiach a założę się że więcej niż my. Zamiast narzekać bez sensu weź się za robotę albo dowiedz się co i jak w chorągwi. Powiem ci w tajemnicy że pierwszy raz od jak pamiętam 10 lat pozyskaliśmy fundusze na HAZ więc tu niespodzianka ktoś jednak pozyskuje środki zewnętrzne. Co do zlotu to spytaj swojego komendanta bo dh. Magda wysłała maile do hufców początkiem stycznie z info dot. zlotu. Więc sory winetu więcej informacji ci sie przyda zanim zaczniesz krytykować.

 • Olek, ale proszę Cię, bez pochopnych wniosków i uproszczeń. Skąd wiesz, że nie są pozyskiwane środki z zewnątrz? Przeciwnie – ale to nie działa „od ręki”, są procedury, terminy. Ta komenda działa od niecałych 3 miesięcy, z tego 1,5 to była końcówka roku, która wszędzie jest już czasem rozliczania a nie pozyskiwania środków. Trochę cierpliwości.
  W kwestii zlotu – a w zasadzie złazu. Temat ten był poruszony podczas dwóch ostatnich zbiórek komendantów. Obecnie jest trochę „w zawieszeniu” z powodów od nas niezależnych – ze względu na papieską beatyfikację zmieniony został termin obchodów (którym złaz miał towarzyszyć), czekamy teraz na potwierdzenie nowej, ostatecznej daty i miejsca ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Bez tego trudno dokładniej planować. Tuż po tym, jak ta sytuacja wynikła, wysłałam do hufców informację na ten temat. Natomiast swoją drogą, na jednej ze zbiórek komendantów pojawiła się propozycja utworzenia sztabu złazu, w skład którego weszliby reprezentanci hufców. Zgodnie z tą propozycją, wysłałam prośbę o wskazanie osób. Odpowiedź dostałam z 1 (słownie: jednego) hufca. To też dowodzi, jakie jest zainteresowanie tym tematem…

 • Skoro taki marny odzew ze strony komendantów, to może warto wysyłać pewne informacje do wiadomości drużynowych i instruktorów tych hufców. Chyba, że korespondencja w kwestii chorągiew-hufce jest ściśle tajna :P, tylko że „tajna” w naszym opolskim przypadku często znaczy „nieujawniona nikomu”.

 • Skoro są takie problemy z pozyskiwaniem informacji na dole, to ja proponuję, aby informacje wysyłać nie tylko do komendantów, ale również do drużynowych. I wtedy nie będzie problemów z przepływem informacji. Skoro kiedyś dostawałem od Artura nawet po 2 meile tygodniowo z różnymi informacjami, to co się nagle stało, że zaprzestano wysyłać informacje tą drogą.

  Niektórzy robią swoje, mają jednak pracę, obowiązki i życie prywatne. Niekoniecznie mają czas na to, by latać do hufca i się o coś pytać. A z przepływem informacji jest różnie z tego co widać. Natomiast jeśli ktoś uważa, że 250 zł opłaty to jest mało to ja twierdzę, że jest to zdecydowanie za dużo. Rocznie to jest 3 000 zł. Tyle gmina Grodków przeznacza na dofinansowanie naszego hufca. Oczywiście na imprezy celowe. Więc bida z nędzą. Następny będzie hufiec Grodków. Pierwszy podniosę za tym rękę. Szkoda mi tych 3 000 zł. Tym bardziej, że nie widzę będąc na dole żadnych efektów. No bo zastanówcie się sami. Kiedy do hufca spłynęły pieniążki na jego działalność. Wręcz jest odwrotnie. Jako przykład mogę podać 2 ostatnie wnioski jakie zostały przez mój hufiec złożone o dofinansowanie. Wnioski te zostały bezprawnie poprawione poprzez zawyżenie sumy środków jakie wykłada hufiec na projekt. Rozumiem, że tą różnicę dopłaci Chorągiew lub osoba, która tą poprawkę w dokumencie projektu naniosła. Bo hufiec nie dopłaci do tego projektu na pewno ani złotówki więcej niż zamierzał. Czego jako członek Komisji Rewizyjnej Hufca osobiście dopilnuję. I tak to właśnie jest z pieniążkami. Nie dosyć, że podwyższacie składki to jeszcze zawyżacie koszta funkcjonowania mojego hufca. Czyli jak mi się wydaje to działacie na naszą szkodę. A właściwie to mi się nie wydaje, bo śmiem twierdzić, że jestem tego pewny. Bo jak można działać na naszą korzyść, kiedy mamy wydać z kasy hufca więcej niż w niej mamy.
  Cieszę się, że udało się coś pozyskać. Chodzi mi o dofinansowania. Gratuluję.

  Rafał co do mojej roboty to nie oceniaj rzeczy o których masz małe lub wręcz nie masz żadnego pojęcia. Pisałem już kiedyś o tym, ale napiszę jeszcze raz. ZHP nie jest moją jedyną organizacją i ścieżką rozwoju. Jak będziesz miał tyle lat co ja w tym Związku, to w końcu również zobaczysz pewne rzeczy które nie do końca Ci się spodobają. Dla mnie chwilowo szkoda pary i energii. Wolę pracować tam, gdzie nie jest pod górkę i gdzie nie muszę się ciągle przepychać. Po prostu tam, gdzie jest normalnie, a człowiek pracujący społecznie jest doceniany (nie finansowo) za to co robi. I to cała moja tajemnica roboty w ZHP. Wkładam w pracę tyle energii ile mam ochoty, a z koniem się kopał nie będę. Nie wygram :)

 • hm. Artur Ośko

  10 Lut 2011 at 12:14

  Z pokorą przyjmuję wszystkie uwagi. Zapraszam każdego drużynowego na spotkanie albo przyjmę zaproszenie każdego drużynwoego na takowe w jego środowisku.
  Wszelkie informacje zamieszczane są na stronie chorągwi więc trudno tutaj mówić o „tajności” jakiś działań. W przypadku Złazu sprawa jest bardzo prosta. Nie został ustalony termin i miejsce obchodów wojewódzkich. Beatyfikacja Jana Pawła II unieważniła wczesniejszy terminarz.
  Wnioski zostały złożone w terminach i dopracowane w sposób realnie oceniający budżet przedsięwzięzieć i ich skalę. Rozstrzygnięcia części z nich spodziewamy się w najbliższy poniedziałek. Obiektywnie rzecz oceniając nie mogliśmy zrobić więcej w ciągu 60 dni od czasu uprawomocnienia wyborów Zjazdu.
  Serdecznie zapraszam wszystkich do współpracy. Z pewnością wspólnie zrobilibyśmy więcej a więc i w przyszłości jest to mozliwe

 • Artur fajnie, że zamieszczacie te informacje na stronie Chorągwi. Tylko fajnie było również dostawać meila, że zostało coś do tej strony dodane. Tak jak wysyłałeś kiedyś meile odnośnie aktualizacji na stronie http://www.harcerska.pl oraz http://www.terazopolska.pl . Skoro można było informować i rozsyłać informacje o tym co się działo kiedyś do osób zainteresowanych to napisz co się zmieniło dzisiaj i dlaczego nie można tego dalej robić właśnie w ten sposób. Według mnie właśnie w tym kierunku powinniśmy iść. Skoro jest grupa osób zainteresowanych i podała Ci swoje namiary to korzystaj z tego. Jak nie będą chcieli tego dostawać to najwyżej napiszą, żeby ich wykreślić z tej listy.
  Wiesz obecnie są takie czasy, że człowiek jest zapracowany, zabiegany i brak mu czasu na wiele. Wiem po sobie. Nie wchodziłem około miesiąca albo i dłużej na chorągwianą stronę. A gdybyś tak jak kiedyś przypominał poprzez wysłanie informacji to wtedy byłby być może inny efekt.
  Drugim bardzo ważnym źródłem wymiany poglądów i rozmawiania z sobą jest według mnie forum. Nie wiem dlaczego my takiego forum jeszcze nie mamy. Napisałem kiedyś, że na dyskusję twarzą w twarz rzadko mamy czas i sposobność. Na forum było by to możliwe częściej. Tylko, że jako iż nie jesteśmy dziećmi to fajnie by było jak użytkownicy pisali by na tym forum pod swoim prawdziwym nazwiskiem i wskazywali środowisko z którego pochodzą. Nic mnie nigdy bardziej nie irytowało jak dyskusja z osobami ukrywającymi się za jakim nickiem. Ja jeśli rozmawiam poważnie i o poważnych sprawach to chcę wiedzieć z kim rozmawiam. Tym bardziej, że anonimowość prowadzi często do nadużyć i pomówień. A nie o to chyba by Nam chodziło by się jeszcze bardziej skłócić. Według mnie kłócić się należy, tylko mądrze… :)

 • A co do współpracy to kiedyś powiedziałem, że się deklaruję i jej nie wykluczam. Zasady tej współpracy również Ci kiedyś określiłem. Tak więc jak masz pomysł i widzisz możliwość to daj znać. To, że się w czymś nie zgadzamy i mamy inne poglądy oraz zapatrywania, nigdy u mnie nie oznacza, że nie możemy współpracować mając wspólny cel.

 • Posluchajcie bylem dlugie lata druzynowym w stopniu przewodnika w komendzie hufca Kluczbork byly to lata 1985 i dalej mozna szukac innych rozwiazan aby sytuacja finnansowa sie polepszyla ,organizujcie dlamalych dzieci odplatne kolonie,dalej robcie wypieki sprzedawajcie je na rynku ,zajmujcie sie znwou zbieraniemsurowcow wtornych,dalej prubujcie z inicjatywa wyjsc do burmistrzow miast i gmin o sprzatanie zieleni odplatnie prubujcie nawiazac kontakty ze stacjami paliw gdzie mozna by bylo posprzatac komus samochod itd…Zycze powodzenia i walczcie oto by cudowne chwile jakie ma dzisiejsza mlodziez i dzieci nie zostaly zniszczone.Pozdrawiam Byly Druzynowy110 Kluczborskiej Druzyny Harcerskiej Grzegorz Giza.

 • Create Account  Log In Your Account