Na zielonym szlaku – kurs podharcmistrzowski

zielony szlakKurs podharcmistrzowski. Kolejny etap na szlaku harcerskiej przygody. Na zielonym szlaku. Blisko przyrody, pełnią przygody, na nowe otwarcie. To niejako „wyższy poziom zaawansowania” – nie tylko w rozumieniu i umiejętności stosowania metody harcerskiej, ale też świadomego wykorzystywania jej w pracy z instruktorami, coraz głębszego rozumienia jej idei. To kurs, który ma otwierać oczy na różnorodność i zachęcać do twórczego z niej czerpania. Prowadzony będzie zarówno przez kadrę Chorągwi Opolskiej ZHP, jak również zaproszonych instruktorów z innych środowisk.

Organizowany w „środku lasu”, w ośrodku w Załęczu, blisko natury, staje się namiastką zimowego obozu harcerskiego – miejsca w którym szlifuje się instruktorskie postawy, przeżywa to, co ulotne i najważniejsze w harcerstwie, daje wiarę w swoje możliwości i energię do zmieniania świata na lepszy i wspierania najważniejszej kadry w ZHP – drużynowych.

Spotkajmy się razem na zielonym szlaku.

Termin i miejsce:
1. biwak – 27-30.12.2015, Załęcze Wielkie, „Nadwarciański Gród” (uczestnicy powinni dojechać na miejsce do godz. 14:00)
2. biwak – 12-14.02.2015, Góry Opawskie

Wpisowe:
120 zł*

Uwaga:
Całkowity koszt kursu wynosi 400 zł. Różnica pomiędzy kosztem kursu a wysokością wpisowego jest pokrywana przez Komendę Chorągwi z pozyskanych środków.
W przypadku, kiedy komenda hufca dofinansuje uczestnictwo w kursie w kwocie min. 40 zł, komenda chorągwi zwiększy swoje dofinansowanie o również 40 zł. Wówczas koszt kursu, ponoszony przez uczestnika, wynosi tylko 40 zł!

Zgłoszenie do udziału w kursie należy przesłać do dnia 24 grudnia do godz. 23:59 na adres kształcenie@opolska.zhp.pl na załączonym formularzu zgłoszeniowym, wpisując w tytule „zgłoszenie – kurs podharcmistrzowski”.

Wpisowe należy wpłacić po potwierdzeniu zakwalifikowania na kurs, przelewem lub na miejscu kursu (do uzgodnienia z organizatorami).

W razie pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt mailowy (kształcenie@opolska.zhp.pl) lub telefoniczny (792287335).

Czuwaj!
Komendant kursu
hm. Artur Ośko (ZOKK/73/2013)

oraz kadra kursu:
hm. Magdalena Lenartowicz