Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Kurs Przewodnikowski 2013 „Bractwo Ognia”

Kurs Przewodnikowski 2013 „Bractwo Ognia”

Na kurs przyjechaliśmy w sobotę 26 stycznia 2013 r. Na pierwszych zajęciach układaliśmy regulamin zajęć „Bractwa Ognia” , następnie rozmawialiśmy o misji ZHP. Pierwszy dzień zakończyliśmy wędrówką w góry, rozpalając tam ognisko, które oświecało otaczającą nas przyrodę – dzięki temu każdy mógł zauważyć przepiękne zimowe widoki, przy śpiewie i dźwięku gitar. W drugi dniu wyruszyliśmy na wędrówkę na Kopę Biskupią. Pomimo wielkiego wysiłku każdemu udało się dojść do schroniska, gdzie budowaliśmy wieżę z makaronu co pokazało nam, że powinniśmy podejmować próby nie myśląc o tym, że coś popsujemy. Po zejściu z Kopy i chwili odpoczynku zaczęły się następne zajęcia, gdzie zostaliśmy podzieleni na 4 grupy i cięliśmy, wierciliśmy, składaliśmy oraz wykańczaliśmy drewniane pudełka. Te zajęcia pozwoliły nam zrozumieć jak ważne jest kształcenie małego zucha, aby w przyszłości mógł być harcerzem, wędrownikiem, a następnie instruktorem. Dzień zakończyliśmy świeczkowiskiem i śpiewem przy gitarze. Chociaż jesteśmy dopiero dwa dni na kursie to wśród nas jest taka więź i zgranie jak byśmy się znali przynajmniej tydzień. Może właśnie dzięki temu jest tak świetnie i miło, co pozwala nam wytrwale poznawać nowe rzeczy.
kursantka
Agnieszka Pierzga

Create AccountLog In Your Account