Kurs Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając Granice”

Inspektorat wędrowniczy

Czuwaj!
Szanowne Druhny i Szanowni Druhowie, jako organizatorzy Kursu Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając Granice” zwracamy się z prośbą o pomoc z dotarciem z informacją o naszym kursie do jak największej liczby jego potencjalnych uczestników (drużynowych i patrolowych wędrowniczych, namiestników, komendantów szczepów). W związku z tym, bardzo prosimy o wysłanie informacji mailowej do potencjalnie zainteresowanych osób lub hufców, skąd mogą pochodzić uczestnicy naszego kursu oraz umieszczenie na prowadzonych profilach na Facebooku lub stronach internetowych poniższej informacji. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc. Dziękujemy. W imieniu Komendy Kursu Drużynowych „Przekraczając granice” phm. Jakub Lasek Hufiec Opole, Chorągiew Opolska Zapraszamy na międzynarodowy Kurs Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając Granice” Ta niecodziennie propozycja kierowana jest do osób, które same chcą poczuć na sobie jak można pracować metodyką wędrowniczą. Uczestnicy wraz z komendą będą współtworzyć ten wyjątkowy, wędrowniczy kurs. Będzie się on składał z trzech wyjazdów: pierwszego biwaku (3-5 lutego), drugiego biwaku (1-2 kwietnia) oraz głównej części kursu – wyjazdu zagranicznego (28 kwietnia – 7 maja) o charakterze obozu wędrownego. Obóz będzie uwzględniał wędrówkę, służbę, a także wymianę myśli i współdziałanie z liderami skautowymi jednej z organizacji skautowych. Natomiast pierwszy i drugi biwak będą przygotowywać uczestników do tego wyjazdu, na którym odbędzie się też większość zajęć merytorycznych. Podczas kursu wspólnie przekroczymy nie tylko granice miast, województw czy krajów, ale i nasze bariery, które ograniczają nas na co dzień. Forma kursu jest ambitna. Wymaga wiele, ale także wiele daje w zamian. Pozwoli poczuć i zrozumieć, kim jest drużynowy wędrowniczy, czym jest drużyna wędrownicza oraz da sporą dawkę inspiracji do tego, jak działać z drużyną w praktyce. Kurs organizowany jest przez instruktorów Chorągwi Stołecznej, Opolskiej i Śląskiej.

Więcej informacji na temat naszego kursu można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.przekraczajac.granice.zhp.pl
oraz na funpage’u na Facebooku: https://facebook.com/przekraczajacgranicezhp

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
Komenda KDW „Przekraczając Granice”