Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

„Kreator” na finiszu

„Kreator” na finiszu

konferencjaZa nami konferencja „Trzeci sektor – Opolska Kuźnia Liderów?”, będąca podsumowaniem „Kreatora” – projektu realizowanego od czerwca przez Chorągiew Opolską ZHP. Około 65 uczestników i gości z kilkunastu organizacji pozarządowych, samorządów lokalnych i wojewódzkiego oraz większości hufców spotkało się w Miejskim Centrum Organizacji Pozarządowych na debacie poświęconej roli i możliwościom trzeciego sektora na Opolszczyźnie.

Wieczorem natomiast na torze kartingowym w Opolu odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Opolskie Gwiazdozbiory 2012”.


Podczas kilkugodzinnej konferencji mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji prezentujących dobre praktyki na rzecz pracy z młodzieżą i najciekawsze przedsięwzięcia młodzieżowe. Rior Santos z filipińskiej organizacji YSDA oraz Marcin Skocz – prezes stowarzyszenia Semper Avanti, przedstawili przykładowe rozwiązania z zakresu polityki młodzieżowej. Damian Hutsch i Eveline Filipczyk z TSKN oraz Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej opowiedzieli o aktywizacji młodzieży w środowiskach lokalnych, a Magdalena Śmieszek z Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej o współpracy młodzieżowej (m.in. wymianie stażystów) między tymi dwoma krajami. Małgorzata Lenartowicz przybliżyła przybyłym harcerski wolontariat, natomiast Katarzyna Ciećko i Monika Muzyka opowiedziały o projekcie „Szlachetna Paczka”.
Modele współpracy pomiędzy samorządem a organizacjami pozarządowymi na przykładzie miasta Opola zaprezentował gospodarz spotkania – Jan Całka, stojący na czele opolskiego Biura Organizacji Pozarządowych.

Druga część konferencji oparta była na pracy w panelach tematycznych. Marcin Skocz dyskutował z uczestnikami na temat roli i możliwości rozwoju młodych liderów w społecznościach lokalnych, zaś Izabela Podobińska – Pełnomocnik Marszałka Województwa ds. organizacji pozarządowych i Kamil Nowak – prezes fundacji Wiedzieć Więcej moderowali dyskusję poświęconą współpracy pomiędzy organizacjami.

Wieczorem w gronie przedstawicieli kilku hufców oraz uczestników konkursu „Opolskie Gwiazdozbiory 2012” spotkaliśmy się na torze kartingowym w Opolu na końcowym podsumowaniu projektu i wręczeniu nagród. Tegorocznym zwycięzcą konkursu został IV Szczep „Pasieka” z Hufca Opole-Miasto dzięki organizacji spotkania – obozu ze skautami francuskimi.
A tuż po wręczeniu nagród… czas na luźne rozmowy, podsumowanie roku i… czas start! szybki wjazd w koniec roku na gokartach. Był fun, adrenalina i wyzwanie – czyli na koniec esencja „Kreatora” :)

Create AccountLog In Your Account