Zlot Wędrowników Chorągwi Opolskiej „WędroSpace”

Regulamin Zlotu  
Read More
Zlot Wędrowników Chorągwi Opolskiej „WędroSpace”

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy 2018!

Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Opolskiej zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Wędrowniczym Kursie Pierwszej Pomocy HSR! Kurs będzie prowadzony według
Read More
Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy 2018!

Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

komunikat 1/ 2008

komunikat 1/ 2008

Komunikat Komendanta Opolskiej Chorągwi ZHP nr 1/08
Z dnia 18.06 2008

do pobrania

 

1. W związku z wieloma nieprawidłościami związanymi ze spisem harcerskim nie został on zamknięty. Można tam dokonywać korekt. Komendantom Hufców, które nie spełniają wymagań ( 10 jednostek organizacyjnych, 15 instruktorów) polecam sporządzić programy naprawcze w tym zakresie i przesłać do Chorągwi do 13 lipca.

2. Ukazała się nowa instrukcja Głównego Inspektora Sanitarnego dla obozów harcerskich. Określa ona minimum sanitarne dla niewielkich obozów do 50 uczestników. Proszę się z nią koniecznie zapoznać i w możliwie krótkim czasie zapoznać wszystkich prowadzących obozy oraz drużynowych (instrukcja w poczcie elektronicznej) – załącznik 1

3. Główna Kwatera podpisała porozumienie z wojskiem na temat współpracy. Wojsko zobowiązało się do pomocy naszym drużynom, hufcom i chorągwi w wielu tematach które nas interesują. Można z tym porozumieniem zapoznać się na stronie www.wojsko-polskie.pl . Do 1 września proszę składać zapotrzebowania na współpracę zgodnie z tym porozumieniem do planu pracy na 2009 rok kalendarzowy.

4. Komenda Chorągwi poszukuje chętnego instruktora, który chciał by odpowiadać za sprawy kontaktów zagranicznych w chorągwi. Ponadto proszę o wyznaczenie odpowiedzialnych w hufcach za to zagadnienie i przekazanie ich danych do 13 lipca.

5. Pełnomocnikiem Komendanta Opolskiej Chorągwi ZHP do spraw Akcji Letniej został zastępca do spraw programowych dh. hm. Zbigniew Dąbrowski.                           Proszę do 23 06.2008 o zgłoszenie do KCH wszystkich obozów, które są organizowane z udziałem naszych harcerzy. Nie zależnie od tego kto jest ich organizatorem. W zgłoszeniu proszę ująć ilość uczestników, kto jest organizatorem, adres placówki, kto odpowiedzialny, termin.

6. W chorągwi oraz w hufcach, zgodnie z ustawą i wytycznymi GK, musimy wyznaczyć po dwie osoby odpowiedzialne za ochronę danych osobowych. Osoby te zostaną przeszkolone w GK. Proszę ich zgłosić do KCH do 13 lipca.

7. W terminie 11-24.08.08 Organizowany jest kurs drużynowych w Chorzowie. Koszt 680 zł.- załącznik 2

8. W terminie 1-10.08 Komenda Śląskiej Chorągwi ZHP organizuje Zlot skautów Europy. Koszt tylko 100 euro. Jest dużo wolnych miejsc. Szczegóły na stronie slaska.zhp.pl  a zgłoszenia biuro@slaska.zhp.pl . Impreza godna polecenia.

9. Aby stworzyć lepsze warunki do kontaktów bezpośrednich instruktorów i harcerzy Komenda Chorągwi będzie pracować w każdy wtorek od 12 00 do 20 00 począwszy od 1 lipca 2008.

10. Następne zbiórki Komendy 15 lipca i 19 sierpnia o 16 00.

Komendant Opolskiej Chorągwi ZHP
hm. Irena Bryła

Create AccountLog In Your Account