Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

komunikat 1/ 2008

komunikat 1/ 2008

Komunikat Komendanta Opolskiej Chorągwi ZHP nr 1/08
Z dnia 18.06 2008

do pobrania

 

1. W związku z wieloma nieprawidłościami związanymi ze spisem harcerskim nie został on zamknięty. Można tam dokonywać korekt. Komendantom Hufców, które nie spełniają wymagań ( 10 jednostek organizacyjnych, 15 instruktorów) polecam sporządzić programy naprawcze w tym zakresie i przesłać do Chorągwi do 13 lipca.

2. Ukazała się nowa instrukcja Głównego Inspektora Sanitarnego dla obozów harcerskich. Określa ona minimum sanitarne dla niewielkich obozów do 50 uczestników. Proszę się z nią koniecznie zapoznać i w możliwie krótkim czasie zapoznać wszystkich prowadzących obozy oraz drużynowych (instrukcja w poczcie elektronicznej) – załącznik 1

3. Główna Kwatera podpisała porozumienie z wojskiem na temat współpracy. Wojsko zobowiązało się do pomocy naszym drużynom, hufcom i chorągwi w wielu tematach które nas interesują. Można z tym porozumieniem zapoznać się na stronie www.wojsko-polskie.pl . Do 1 września proszę składać zapotrzebowania na współpracę zgodnie z tym porozumieniem do planu pracy na 2009 rok kalendarzowy.

4. Komenda Chorągwi poszukuje chętnego instruktora, który chciał by odpowiadać za sprawy kontaktów zagranicznych w chorągwi. Ponadto proszę o wyznaczenie odpowiedzialnych w hufcach za to zagadnienie i przekazanie ich danych do 13 lipca.

5. Pełnomocnikiem Komendanta Opolskiej Chorągwi ZHP do spraw Akcji Letniej został zastępca do spraw programowych dh. hm. Zbigniew Dąbrowski.                           Proszę do 23 06.2008 o zgłoszenie do KCH wszystkich obozów, które są organizowane z udziałem naszych harcerzy. Nie zależnie od tego kto jest ich organizatorem. W zgłoszeniu proszę ująć ilość uczestników, kto jest organizatorem, adres placówki, kto odpowiedzialny, termin.

6. W chorągwi oraz w hufcach, zgodnie z ustawą i wytycznymi GK, musimy wyznaczyć po dwie osoby odpowiedzialne za ochronę danych osobowych. Osoby te zostaną przeszkolone w GK. Proszę ich zgłosić do KCH do 13 lipca.

7. W terminie 11-24.08.08 Organizowany jest kurs drużynowych w Chorzowie. Koszt 680 zł.- załącznik 2

8. W terminie 1-10.08 Komenda Śląskiej Chorągwi ZHP organizuje Zlot skautów Europy. Koszt tylko 100 euro. Jest dużo wolnych miejsc. Szczegóły na stronie slaska.zhp.pl  a zgłoszenia biuro@slaska.zhp.pl . Impreza godna polecenia.

9. Aby stworzyć lepsze warunki do kontaktów bezpośrednich instruktorów i harcerzy Komenda Chorągwi będzie pracować w każdy wtorek od 12 00 do 20 00 począwszy od 1 lipca 2008.

10. Następne zbiórki Komendy 15 lipca i 19 sierpnia o 16 00.

Komendant Opolskiej Chorągwi ZHP
hm. Irena Bryła

Create AccountLog In Your Account