Zmiana siedziby Chorągwi

Komenda Chorągwi po przeanalizowaniu innych rozwiązań podjęła decyzję o zmianie dotychczasowej siedziby. Planowaną nową lokalizacją jest lokal przy ul. Armii Krajowej 10 (dawna siedziba Hufca Opole-rejon).
Głównym czynnikiem, przemawiającym za zmianą siedziby, są kwestie ekonomiczne i wyraźnie niższe koszty utrzymania nowego lokalu.  Adaptacja lokalu i przeprowadzka nastąpi do końca sierpnia tego roku. Od początku roku harcerskiego 2011/2012 planowane jest przeniesienie działalności do nowej siedziby.
Komendant Hufca Opole-miasto został jako pierwszy poinformowany o działaniach Komendy Chorągwi dotyczących lokalu przy ul. Plebiscytowej 18. Decyzja co do miejsca przyszłej siedziby hufca podjęta zostanie przez władze hufca. Komenda Chorągwi zaoferowała pomoc w zakresie szukania nowego lokalu na potrzeby hufca lub wspólna przeprowadzkę do lokalu przy ul. Armii Krajowej 10.