po Zlocie …

Przy naodrzańskiej wyspie w Kędzierzynie Koźlu w dn 18 -20.09.09r. harcerze z województwa opolskiego wraz z gośćmi w kraju i zagranicy wzięli udział w Zlocie Chorągwi Opolskiej. Było nas ponad pół tysiąca osób.

Pierwszy zlot odnowionej Chorągwi Opolskiej dobiegł końca, a my już czekamy z zapartym tchem na kolejny. Podczas tych trzech dni harcerze z naszego województwa mieli okazję do wzajemnej integracji, zaplanowania swoich przyszłych działań oraz wspólnej zabawy.

Atrakcji nie brakowało dla uczestników w każdym wieku. Warsztaty m.in. dotyczące współpracy ze skautami z zagranicy, gry terenowe i logiczne, ścianka wspinaczkowa, paintball, kręgle to tylko niektóre ze zlotowych zajęć. Gwoździem programu był udział wszystkich zlotowiczów w rekonstrukcji historycznej oblężenia Twierdzy Koźle.

Na zlocie odwiedzili nas Przewodniczący ZHP – hm. Adam Masalski oraz  dh. Naczelnik – hm. Małgorzata Sinica wraz z hm. Emilią Kulczyk – Instruktor GK ds. Programu, które uczestniczyły w Chorągwianej Nocy Instruktorskiej.

Spot- Zlot

Telewizja Internetowa HarcowniK – Hufiec ZHP Nysa