Zlot Kadry ZHP

Zlot Kadry ZHP to największe, ogólnopolskie spotkanie szkoleniowe instruktorów. Impreza ta odbywać się będzie 17-21 sierpnia 2011. Celem tego Zlotu jest harmonijne połączenie tradycji z nowoczesnością, wzmocnienie harcerskiego wychowania ku przyszłości w oparciu o WARTOŚCI, PRZYRODĘ, PRZYGODĘ i DZIAŁANIE. Ma on także za zadanie wzbogacenie warsztatu instruktorskiego, a przez to wyraźną poprawę jakości pracy środowisk harcerskich. Dlatego też idealnym rozwiązaniem dla hufców byłby udział wszystkich jego instruktorów.

Chorągiew Opolska będzie organizowała wspólny wyjazd, dofinansowując koszty dojazdu dla uczestników zgłoszonych w terminie.

Na Zlocie nie może zabraknąć nikogo, kto ceni instruktorską przygodę. Taką przez duże P, którą przeżywamy w sercach, umysłach i z wysokim poziomem adrenaliny. – podkreśla hm. Jolanta Kreczmańska, komendantka Zlotu Kadry ZHP, dodając – Stawiamy na jakość. Nie rzucam słów na wiatr. Drugiej takiej szansy nie będzie.

Przez 5 dni organizatorzy zapewniają magię tradycyjnego obozowiska, ognisk nad wodą i smak instruktorskiej przygody. Zgłaszający swój udziału będzie miał do wyboru uczestniczenie w jednej z 4 imprez odbywających się w ramach Zlotu Kadry ZHP:

• Zlot Drużynowych, czyli forma szkoleniowa przeznaczona dla wszystkich drużynowych i przybocznych, dzięki której nauczą się jak jeszcze lepiej prowadzić swoje jednostki.
  • Letnia Akcja Szkoleniowa to różnorodne warsztaty instruktorskie dla kadr Hufców i Chorągwi, kursy programowo-metodyczne (dla namiestników i kierowników referatów) oraz kursy przewodnikowskie dla dorosłych (nauczycieli i kleryków).
  • Zlot Harcmistrzów to spotkanie elity naszego Związku, która przez te kilka dni będzie miała możliwość wymiany doświadczeń oraz pochylenia się nad najważniejszymi sprawami ZHP.
  • Zlot Akademików to pierwsze spotkanie wszystkich studiujących harcerzy i instruktorów zrzeszonych w Kręgach Akademickich i RPM „Akademicy”, a także związanych z ideą akademicką absolwentów tychże jednostek.

Przyłącz się i zgłoś swój udział w Zlocie. Masz na to czas w terminie od 1 kwietnia do 15 maja. Nie przegap szansy na rozwijanie siebie i swojego środowiska. Dalsze informacje i szczegóły już wkrótce.

Wejdź w LAS WARTOŚCI, gdzie PRZYGODA W DZIAŁANIU łączy się z INSTRUKTORSKIM WYZWANIEM. Spotkajmy się WSZYSCY W JEDNYM MIEJSCU.