Zimowisko w Bieszczadach – przygoda na wyciągnięcie ręki!

Marzy Wam się coś wyjątkowego na tegoroczne ferie?
Znudziły Wam się zimowiska w okolicy i szukacie szansy na nową zimową przygodę?
A może dopiero myślicie o Waszym pierwszym zimowym wyjeździe i chcielibyście, żeby był wyjątkowy?

Zapraszamy wszystkie drużyny, szczepy i hufce do organizacji tegorocznego zimowiska w schronisku młodzieżowym w Stuposianach – w sercu Bieszczad, tylko kilka kilometrów od Ustrzyk Górnych.

Świetna okolica, piękne widoki, możliwość realizacji różnorodnego programu w sercu najbardziej „harcerskich” gór – wyjątkowych o każdej porze roku.

Chorągiew Opolska ZHP dokonała rezerwacji schroniska na całe ferie zimowe – od 15 lutego do 2 marca. Dzięki temu stwarzamy Wam możliwość organizacji zimowiska w tym wyjątkowym miejscu na bardzo przystępnych warunkach. Teraz zimowisko w Bieszczadach wcale nie musi odbiegać ceną od wyjazdów organizowanych na Opolszczyźnie.

Dodatkowo, aby zachęcić Was do wyjścia poza najbliższą okolicę i spróbowania bieszczadzkiej przygody, informujemy, że każde zimowisko zorganizowane w schronisku w Stuposianach zwolnione będzie z opłaty administracyjnej HAZ!

Koszty? Zależą tak naprawdę od Was i od czasu trwania wyjazdu. To Wy decydujecie, na ile dni chcecie pojechać, co chcecie robić, jakie opcje organizacyjne (w tym dojazd, organizacja posiłków) wybieracie. Poniżej przedstawiamy Wam możliwe opcje zakwaterowania i wyżywienia wraz z kalkulacją kosztów przykładowego zimowiska.

Stawki obowiązujące w schronisku dla Chorągwi Opolskiej ZHP:
Koszt noclegu w przypadku zapewniania wyżywienia we własnym zakresie – 25 zł
Koszt noclegu + obiadu w przypadku wykupienia opcji łączonej – 33 zł

Przykładowa kalkulacja zimowiska (6 nocy-7 dni, 44 uczestników + 4 osoby kadry):

Noclegi+wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja) – 6 x 48os. x 40 zł = 11520 zł
Przejazd (wynajem autokaru z kierowcą, który zostaje na miejscu) – 4500 zł
Materiały programowe – 500 zł
Bilety wstępu itp. – 48os. x 15 zł =720 zł

Razem: 17240 zł
Koszt na uczestnika: 392 zł

* W kalkulacji nie zostało uwzględnione ubezpieczenie, ponieważ większość hufców z Chorągwi Opolskiej ZHP posiada wykupione ubezpieczenie całoroczne.

Powyższa kalkulacja ma charakter orientacyjny. Szczegóły zależą od planów poszczególnych organizatorów zimowisk. Chorągiew Opolska ZHP zapewnia noclegi i obiady (w przypadku wyboru opcji z obiadem) według stawek wskazanych w pierwszej części. Pozostałe kwestie pozostają po stronie organizatora zimowiska.

Tutaj znajdziecie kilka fotek ze schroniska w Stuposianach.

W razie pytań czy wątpliwości czekamy na kontakt: program@opolska.zhp.pl lub komendant@opolska.zhp.pl

Przeżyjcie swoją bieszczadzką przygodę!!!