Zbiórka Rady Chorągwi 26 marca

Zwołuję na dzień 26 marca 2012 r. o godz. 17.00 w biurze Komendy Chorągwi zbiórkę Rady Opolskiej Chorągwi ZHP.

Rada na swojej zbiórce podejmie uchwałę o wyborze terminu Nadzwyczajnego Zjazdu naszej Chorągwi, wprowadzi zmiany w regulaminie Rady /wynika to ze zmian w Statucie ZHP/ oraz dokona zmian w swoim składzie.

Zapraszam na zbiórkę Komendanta Chorągwi i Przewodniczącego Chorągwianej Komisji Rewizyjnej.
Proszę wszystkich członków Rady o uczestnictwo w zbiórce.

Przewodniczący Rady
hm. Adam Czarnołęski

5 myśli na temat „Zbiórka Rady Chorągwi 26 marca

1. a co za zmiany rada chce dokonać w swoim składzie i czy jest sens tuż przed zjazdem wymieniać członków rady. Na chłopski rozum nie no chyba ze się chce swoich powciskać. To wszystko zaczyna się robić chore. Chętnie bym wrócił do bycia zwykłym małym harcerzem.

2. Druhu Rafale,
    Jakie jest przesłanie Druha? Dokąd Druh pędzi w swoich wpisach? Dlaczego uważa Druh, że przyczyną całego wieloletniego zła w Naszej Chorągwi jest obecna Rada Chorągwi? Dlaczego Druh obrzuca mnie i innych członków Rady błotem, bez podania konkretnych działań czy przykładów? To nie przystoi składanym przez nas zobowiązaniu instruktorskiemu. Jeżeli Druh ma do pracy obecnej Rady uwagi to zapraszam na posiedzenie Rady i myślę, że mimo braku konsultacji z pozostałymi członkami Rady, bez problemu znajdziemy czas by z Druhem merytorycznie porozmawiać. Nie chcę czuć się winny za coś o czym nie mam pojęcia. Słowa „kolesiostwo, powciskać”, których Druh wobec obecnej Rady Chorągwi używa sugerują, że robimy coś złego. Dlatego proszę Druha o postawę instruktorską.
    hm. Leszek Sroka
    członek Rady Chorągwi Chorągwi Opolskiej

3. Przepraszam jeśli druha uraziłem nie miałem takiego zamiaru. Nurtuje mnie pytanie w jakim celu przed zjazdem dokonywać zmian w składzie RCh. Nie sądzi druh że to takie trochę naciągane?
    pwd. Rafał Pawluś- członek ChKR, instruktor Chorągwi Opolskiej

4. Druhu,
    Szukanie „zagwozdek” w każdej decyzji Władzy jest nie na miejscu. Myślę, ze warto się skupić na przyszłości. Myślę, ze nasze wieloletnie „patrzenie sobie głęboko w oczy” nie przyniosło niczego dobrego jak tylko zmęczenie i zniechęcenie. Rada jak każda władz nie musi tłumaczyć swoich decyzji. Z reakcji środowiska opolskiego na decyzję Rady wynika, że często sama chęć zabrania głosu na dany temat jest ważniejsza niż sprawdzenie czy treść wystąpienia jest prawdziwa i potrzebna. Rada widać potrzebuje takiej zmiany, a Druh winien uszanować taką decyzję, bo jest dobra dla nas i łatwiej nam będzie podejmować decyzje. Druhu, gdy Druha nurtują jakieś pytanie nie lepiej i łatwiej je skierować do kompetentnej osoby?!? Czy Druha nurtują tylko pytania do Rady Chorągwi jako władzy w tej Chorągwi? Jeżeli tak to jest Druh szczęśliwym człowiekiem.
    hm. Leszek Sroka
    członek RCh