Zbiórka kadry – co nas czeka

Zbiórka kadry „Piramida marzeń” zbliża się wielkimi krokami. Do spotkania na Górze św. Anny pozostały niecałe 3 tygodnie.

Przekazujemy zatem pulę informacji, nt. tego, co Was czeka na zbiórce.

Tymczasem pospieszcie się ze zgłoszeniami – pozostał już na nie tylko tydzień!!!

Jak zapowiedzieliśmy, zbiórka będzie miała charakter przede wszystkim warsztatowy. Przed nami zajęcia, które, mamy nadzieję, dostarczą Wam wielu programowych inspiracji w Waszej codziennej pracy w drużynach i hufcach:

1) dla drużynowych i kadry przewodnikowskiej

• – specjalności po nowemu – jak rozpocząć pracę ze specjalnością w drużynie, jak starać się o miano drużyny specjalnościowej, specjalnościowy jarmark
    – współpraca zagraniczna – czyli o naszym miejscu w skautingu, o tym jak rozpocząć zagraniczną przygodę i wyruszyć w świat
    – Młodzież w działaniu – czyli o możliwościach, jakie daje program „Młodzież”, realizacji projektów i pozyskiwaniu środków – dla tych, którzy już widzieli, że to fajne i chcą wiedzieć więcej i dla tych, którzy dopiero zamierzają się o tym przekonać;)
    – dookoła nas – czyli o współpracy drużyny ze społecznością lokalną, możliwościach programowych (i nie tylko) z tym związanych, pozyskiwaniu sojuszników i środków na działalność
    – a także: programowe inspiracje, giełda propozycji, pomysły na nowy rok i jeszcze więcej:)

2) Dla programowców, namiestników, kadry podharcmistrzowskiej

• – gdzie tkwi siła harcerskiego programu i jak powinien być budowany
    – o Waszym głównym zadaniu, czyli jak skutecznie wspierać drużynowych w swoim hufcu
    – propozycje programowe hufca, czyli inspiracje, którymi możecie się podzielić
    – czym jest dla nas atrakcyjny program
    – a także: dyskusje, plany, pomysły na przyszłość, burze mózgów, zapowiedzi itp. itd.

Mówiąc w skrócie – sporo będzie się działo!!! A zatem – nie może Was to ominąć!!!

Przypominamy, że czekamy na Wasze zgłoszenia do dnia 5 grudnia na adres program@opolska.zhp.pl

Do zobaczenia na Górze św. Anny!!!