XXXIV Harcerski Rajd Zimowy – Podsumowanie

XXXIV HRZ „Głuchołazy 2011” został zakończony. Wśród opinii wielu uczestników i organizatorów krążą oceny pozytywne, więc można powiedzieć, że rajd zaliczamy do udanych imprez.

W rajdzie wzięło udział blisko 450 harcerzy z całej Polski. Nie sposób wymienić wszystkich miejsc skąd przybyły do nas patrole, ale na pewno gościliśmy harcerzy z Kołobrzegu, Łańcuta, Gdańska, Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi, Wrocławia, Lublina, Olsztyna i wielu innych miejscowości .

W wyniku rywalizacji rajdowej zwyciężyły patrole:

Na trasie I wędrowniczej, polskiej

I miejsce – 108 WDS „Czerwone Berety” z Wrocławia

II miejsce – „Pantery” z Głogowa

III miejsce – Sudecki Patrol Wędrowniczy „+18”

Na trasie II mieszanej, czeskiej

I miejsce – „BRZASK” z Oławy

II miejsce – prawie 48 Szczep Dębowego Liścia z Dębicy

III miejsce – 115 DH „Euforia” z Grodkowa

Na trasie III mieszanej, polskiej

I miejsce – 1 GDW „Pograniczniaki” z Pietrowic Głubczyckich

II miejsce – „Dęby” z Wrocławia

III miejsce – „ERROR” z Grójca

Wyróżnione zostały patrole:

111 BDH „Jodły” z Bydgoszczy za prawdziwie harcerską postawę

„Nabuhodonozor jak u krowy” z Namysłowa za szaloną zabawę podczas rajdu.

„Kochamy kadrę” z Prudnika za to, że kochają kadrę

Na trasie V wędrowniczej, czeskiej

I miejsce – Wędrownicy Hufca Łańcut

II miejsce – 1 KDHS „Szarańcza” z Krapkowic

III miejsce – „Z buta wjeżdżam” z Kołobrzegu

Komendanci, za trud i pracę włożone w organizację tras, wyróżnili następujących członków obsług:

– pwd. Renata Gmyrek z trasy I

– sam. paula Migała z trasy I

– sam. Agnieszka Rudnicka z trasy III

– HO Ireneusz „Melon” Mielnik z trasy II

W festiwalu rajdowym poszczególne trasy były reprezentowane przez następujące patrole:

Trasa I – „Pantery” z Głogowa

Trasa II – 8 DH „Sami Swoi” z Głuchołaz

Trasa III – 1 Głubczycka Drużyna Woodcrafterska „Pograniczniaki”

Trasa V – Wędrownicy Hufca Łańcut

W muzycznej rywalizacji festiwalowej zwyciężyła 1 Głubczycka Drużyna Woodcrafterska „Pograniczniaki” z Pietrowic Głubczyckich.

W międzytrasowym turnieju piłki siatkowej zwyciężyła reprezentacja trasy V.

Tegoroczny pobór krwi, który miał miejsce w czasie „Dnia Głuchołaskiego” cieszył się sporym zainteresowaniem. Krew chciało oddać 40 harcerzy. Niestety z różnych względów część została niedopuszczona, w efekcie czego do poboru przystąpiło 30 osób oddając łącznie 13,5 litra krwi. Cytując Panią z RCKiK w Opolu, informuję, że „jest to bardzo dobry wynik”.

Jeśli jakaś ekipa chciałaby się podzielić się z nami swoją rajdową piosenką, prosimy wysłać tekst i akordy na adres rajdu rajd.zimowy@gmail.com.

Jeśli chcecie, aby Wasze zdjęcia zostały umieszczone na stronie w galerii rajdowej, przysyłajcie nam linki do albumów.

Czekamy również na wszelkie Wasze uwagi na temat naszej pracy. Chętnie usłyszymy opinie zarówno pozytywne jak i negatywne, aby w przyszłości móc pracować lepiej.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które wsparły nasze tegoroczne rajdowe działania.

Wielkie dzięki dla Was, Druhny i Druhowie, za kolejne 5 dni wspaniałej, harcerskiej przygody.

Do zobaczenia na szlaku!

Czuwaj!

Informacja ze strony Rajdu Zimowego Głuchołazy 2011

3 myśli na temat „XXXIV Harcerski Rajd Zimowy – Podsumowanie

1. z tego co zaobserwowałam swoim bystrym okiem taki tekst jest umieszczony na stronie rajdu zimowego a dodał go komendant rajdu więc to chyba są jego słowa.

2. informacja została zaczerpnięta ze strony rajdu moja wina przeoczyłem dodanie źródła taka sama informacja została zamieszczona na http://www.regiony.zhp.pl.
    Na marginesie droga harcerko lubiąca placki jak chcesz zwracać uwagę to wypadało by mieć trochę cywilnej odwagi do podpisania się. a sowa są pwd. Marcina Żukowskiego i jego przepraszam za brak wpisu z jego imieniem.

3. Drogi druhu pwd. Rafale P. nie lubiący placków – niech mi druh o cywilnej odwadze już nie mówi. Wypadało by raczej z pokorą przyjąć to, że druhna zwróciła Ci uwagę zamiast rzucać w nią „plackami”