XXIII Zlot Seniorów i Starszyzny zakończony

Chorągwiane Zloty / Złazy, Z Hufców

21 sierpnia zakończył się w Opolu XXIII Zlot Seniorów i Starszyzny Związku Harcerstwa Polskiego.Wzięło w niej udział przeszło 250 uczestników z całej Polski. W trakcie Zlotu znalazł się między innymi czas na poznanie najpiękniejszych zakątków Opolszczyzny, zwiedzanie zamku w Brzegu, odwiedziny Góry św. Anny czy koncert zespołu Golec uOrkiestra w amfiteatrze opolskim.

Impreza od powstania pomysłu do jej ostatnich minut była organizowana przez 14 DH „Zadyma” z Grodkowa. Sercem imprezy był hm. Krzysztofa Pędziwiatr – komendant Hufca Brzeg i drużynowy 14 z Grodkowa.

Widziałem tylko malutki fragment tego przedsięwzięcia ale mogę powiedzieć jedno – Wielki Szacun dla wszystkich harcerek i harcerzy z Grodkowa zaangażowanych w jej organizację.
To co zrobiliście budzi mój wielki podziw.
To co zobaczyłem na własne oczy przyjmowałem z dumą, iż mamy środowiska harcerskie w Chorągwi, które gotowe są rzucić się na głęboką wodę i podejmują się tak trudnej służby i wielkiego wyzwania.

hm. Artur Ośko