XI Środkowoeuropejski Zlot Skautów „Experience Elements”

JambooooooooooW dniach 11-18 sierpnia, w Tatrach Słowackich odbył się XI Środkowoeuropejski Zlot Skautów „Experience Elements”. Wzięła w nim udział grupa harcerzy z Nysy i Głuchołaz z drużyn 8 NDW „Federacja”, 8 DH „Sami Swoi” i 9 NDH „Rebelianci”, którzy reprezentowali jako jedyni nie tylko nasze województwo, ale również nasz kraj.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji, a bloki programowe zostały zbudowane w oparciu o cztery żywioły. Piątym elementem był skauting. Warto wymienić takie atrakcje jak rafting, żeglowanie, zajęcia wspinaczkowe, wikliniarstwo, rzeźbienie w drewnie, garncarstwo, kowalstwo, gry skautowe (Lacrosse, Frisbee, gry szwedzkie) i wiele innych.

Zlot był okazją do poznania skautów z sąsiednich państw, wymiany doświadczeń oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że więcej środowisk naszej chorągwi weźmie udział w podobnych przedsięwzięciach, które otworzą naszą organizację na skauting.