Wniosek o unieważnienie Zbiórki Wyborczej

W dniu 31 maja 2013 złożony został wniosek dotyczący unieważnienia wyborów delegatów na XXXVIII Zjazd ZHP podczas Zbiórki Wyborczej Rejonu Hufców z Chorągwi Opolskiej ZHP.

W najbliższym czasie wniosek zostanie przekazany przewodniczącemu Rady Chorągwi do rozpatrzenia go przez Radę Chorągwi Opolskiej ZHP.

Poniżej zamieszczamy stanowisko komendy chorągwi w tej sprawie, które zostanie przekazane wraz z wnioskiem przewodniczącemu Rady Chorągwi.

Zgodnie z obowiązującą procedurą Rada rozpatrzy wniosek oraz ewentualnie wyznaczy termin nowej zbiórki.

O zaistniałej sytuacji powiadomiona została Druhna Naczelnik ZHP.

1. Stanowisko Komendy Chorągwi w sprawie wniosku o unieważnienie wyborów Zbiórki Wyborczej.

2. Uchwała Komendy Chorągwi nr 78/I/2013 z dnia 3.06.2013 r w sprawie skierowania do Chorągwianej Komisji Rewizyjnej wniosku o zbadanie prawidłowości procedury wyboru delegatów na XXXVIII Zjazd ZHP w trakcie Zbiórki Wyborczej Rejon Hufców z Chorągwi Opolskiej ZHP

7 myśli na temat „Wniosek o unieważnienie Zbiórki Wyborczej

1. Informacja chyba jest wystarczająca. Przynajmniej ja, nie znając sprawy, czytając stanowisko KCh zrozumiałem o co chodzi. Przecież nikt na razie nie poda niczyich nazwisk do publicznej wiadomości, to logiczne… czy nie? :)

2. chodzi o to że istnieje podejrzenie że z hufca Głubczyce w zbiórce wyborczej brały udział inne osoby niż posiadające prawo głosu na w/w zbiórkę i t druhu Bochnie jest wystarczająca informacja. Druhu Łukaszu nazwisk osób biorących udział w zbiórce nielegalnie nie udostępnimy nawet jak to zostanie potwierdzone w toku działań kontrolnych. Na dzień obecny cała zaistniała sytuacja jest tylko niepotwierdzona plotką i do chwili udowodnienia nie ma osób winnych i mam nadzieję że wniosek będzie bezzasadny i wyssany z palca. Pozdrawiam.

3. Oczywiście byłoby dobrze, a nawet bardzo dobrze, gdyby całość okazała się być nieprawdą:)
    Ale ujawnienie nazwisk w przypadku potwierdzenia zasadności wniosku chyba nastąpi choćby w momencie wyciągania konsekwencji określonych w Statucie, nie mówiąc już o możliwej sprawie karnej.. no ale miejmy nadzieję, że wszystko się ułoży i będzie w porządku… :)

4. Zobaczcie kiedy napisałem wiadomość, a kiedy zostały zamieszczone dokumenty z Chorągwi.

5. Druha wpis oczekiwał na autoryzację zgodnie z obowiązująca od dawna procedurą. Został włączony tak szybko jak to było możliwe.

6. Data udostępnienia stanowiska: 3.06
    Data komentarza: 3.06… :)
    No ale domyślam się, że Druh zrobił to po prostu zanim pojawiło się stanowisko KCh :)