Wizyta przedstawicielek WAGGGS

Na zaproszenie GK ZHP od 6 do 7 lipca w Warszawie przebywały dyrektor finansowa WAGGGS Vi Jensen, dyrektor Regionu Europejskiego WAGGGS Penelope Cooper, szefowa kontaktów zewnętrznych w Regionie Europejskim WAGGGS Rosemary Hindle.

Podczas dwudniowej wizyty przedstawicielki WAGGGS spotkały się z naczelnikiem ZHP hm. Małgorzatą Sinicą, komisarzem zagranicznym ZHP hm. Rafałem Bednarczykiem, skarbnikiem ZHP hm. Przemysławem Marchlewiczem, członek GK d.s programu hm. Emilia Kulczyk- Prus.

Delegacja WAGGGS zapoznała się z sytuacją finansową ZHP za 3 ostatnie lata, która jest przyczyną braku możliwości terminowego regulowania składek członkowskich ZHP do WAGGGS. Uczestnicy spotkania próbowali wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie problemu składek, które powinno być zarekomendowane Komitetowi Światowemu WAGGGS. Omówiono również aktualne problemy ZHP, takie jak prace nad nowym ujęciem programu ZHP, spadek liczebny, kontakty z innymi organizacjami harcerskimi oraz przygotowania do Zjazdu ZHP ze szczególnym uwzględnieniem propozycji zmian statutu ZHP. Szczegółowo omówiono też politykę zagraniczną ZHP w ramach WAGGGS i WOSM.

phm. Adam Zawadzki
rzecznik prasowy ZHP