Wędrówka Betlejemskiego Światła Pokoju

Przekazanie  ŚwiatłaJuż od 22 lat, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, ogień rozpalony w Grocie Narodzenia obiega cały świat dzięki skautowej sztafecie, niosąc ludziom nadzieję i pokój.

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju z rąk naszych słowackich przyjaciół odebrała  w miejscowości Svit 11 Drużyna Harcerska „Wschód” . Uroczyste przekazanie Płomienia z Betlejem mieszkańcom Opola oraz harcerskim delegacjom z całej Opolszczyzny odbyło się w Katedrze Opolskiej podczas nabożeństwa celebrowanego przez biskupa Pawła Stobrawę.

Następnie harcerze ponieśli je do swoich miejscowości, w tym m.in. do Namysłowa, Krapkowic, Kędzierzyna-Koźla, Głuchołaz, Głubczyc, Kietrza, Prudnika, Brzegu, Nysy, Niemodlina… W Opolu nasza harcerska sztafeta powędrowała najpierw do Kuratorium Oświaty w Opolu – instytucji,  która czuwa nad nami podczas organizacji wszelkich zimowisk, obozów i rajdów.  W piątek  chorągwiana delegacja udała się z wizytą do Marszałka Województwa – Pana Józefa Sebesty oraz do Wojewody Opolskiego – Pana Ryszarda Wilczyńskiego.

Wraz ze Światłem nieśliśmy tegoroczne przesłanie – „Odważ się być dobrym”, które nawołuje do szukania w sobie dobra,  którym warto dzielić się z innymi ludźmi.  Światło można odebrać w Katedrze Opolskiej przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz przekazanie Światła z Betlejem:

24opole – Światło dotarło do Opola

Nowa Trybuna Opolska – Betlejemskie Światło Pokoju u Wojewody