Warsztaty wędrownicze!

Zastanawiasz się, o co chodzi ‚z tym wędrownictwem’? Przyszło Ci stanąć na czele grupy wędrowników? Może właśnie myślisz o tym, by poszerzyć swoje wędrownicze horyzonty i stworzyć drużynę wędrowniczą? A może masz już pewne doświadczenia w pracy z wędrownikami i chcesz się nimi podzielić?

Jeśli choć na jedno z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi: „tak!”, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie.

„Bez kapitana na statku w rejs nie wyruszysz!” to warsztaty dla liderów wędrowniczych – obecnych oraz tych, którzy swoją przygodę z wędrownictwem chcieliby rozpocząć. Podczas warsztatów zastanowimy się, dokąd powinien płynąć nasz wędrowniczy statek, jak wytyczyć kurs, jak pokonać sztormy i jaka w tym wszystkim jest rola kapitana – lidera środowiska wędrowniczego. Zapraszamy do wspólnej żeglugi!

Termin: 18-19 marca 2011

Miejsce: SP nr 5 w Nysie

Organizatorzy: Chorągwiany Zespół Programowy przy współpracy z Namiestnictwem Wędrowniczym Hufca Nysa

Termin zgłoszeń: do 14 marca 2011 TUTAJ

Organizatorzy zapewniają nocleg w warunkach biwakowych.
Dojazd oraz posiłki we własnym zakresie.

W planach:
– zajęcia poszerzające wiedzę przydatną w pracy z wędrownikami,
– podzielenie się własnymi pomysłami na temat pracy w drużynie wędrowniczej,
– wspólne wypracowanie rozwiązań problemów w pracy z drużyną wędrowniczą,
– integracja środowisk wędrowniczych w chorągwi,
– wypracowanie i postawienie celów zespołu.

Warsztaty te mają na celu podwyższenie wiedzy oraz świadomości kadry wędrowniczej, nie jest to część kursowa, a ich ukończenie nie kończy się otrzymaniem dyplomu lub certyfikatu.
Warsztaty “Bez kapitana na statku w rejs nie wyruszysz” połączone są z warsztatami „Wędrownictwo dla średniozaawansowanych”, organizowanych przez namiestnictwo wędrownicze Hufca Nysa. Uczestnicy warsztatów „Bez kapitana…” mają możliwość uczestnictwa również w tej części, podszkalając swoje własne umiejętności. Więcej informacji pod adresem: wedrownictwo.nysa.zhp.pl

INFORMATOR