Warsztaty turystyczne

ohotKapituła OHOT serdecznie zaprasza na warsztaty turystyczne, które odbędą się w dniach 15-17 stycznia 2010 roku w Nysie.

Warsztaty skierowane są do kadry drużyn harcerskich, starszoharcerskich, wędrowniczych, przystępujących do zdobywania OHOT oraz wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć swoje wiadomości na temat turystyki, organizacji wycieczek górskich oraz terenoznawstwa.

W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się z zasadami bezpiecznego poruszania się w terenie górskim, zasadami dotyczącymi planowania wycieczek górskich, udzielania oraz wzywania pomocy w górach. Pracując z mapą nauczą się ją orientować, obliczać długość marszu, przeliczać skalę mapy, rysować proste profile, rozróżniać rodzaje oznakowań dróg itp. (należy zabrać ze sobą kompas).

Koszt uczestnictwa 15 zł.

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres: beata.malajka@zhp.net.pl

Szczegółowe dane dotyczące warsztatów będą przesyłane uczestnikom drogą elektroniczną.

Warsztaty będą prowadzone przez instruktora ZHP pwd.Krzysztofa Cichego, przewodnika turystyki górskiej posiadającego uprawnienia na teren Beskidów.