Twoja, moja, nasza… OHOT-ka

Jedyna w swoim rodzaju,

szczególna i niepowtarzalna,

przez lata zapomniana…

Opolska Harcerska Odznaka Turystyczna – znowu powraca!!!

Pamiętają ją nawet takie „dinozaury” jak ja. Chociaż podobno nie jest też obca i dzisiejszym drużynowym.

W przeszłości nazywana była potocznie OHOT-ką. Zdobywana przez lata przez opolskie środowisko cieszyła się niemałym powodzeniem. Harcerze i harcerki, a nierzadko całe drużyny rywalizowały między sobą w zdobywaniu jej. Właściwie trzeba było być jedynie członkiem Związku Harcerstwa Polskiego i brać aktywny udział w harcerskim życiu.

Komu nie udało się wziąć udziału w biwaku, rajdzie, czy wędrówce, ten  nie zdobywał punktów, a to oznaczało, że jego droga do zdobycia Odznaki wydłużała się. Ten zaś, komu udało się zebrać niezbędną ilość punktów i zdobyć ją szybciej od innych, z dumą nosił ją na kieszeni munduru.

Odznaka OHOT była trzystopniowa. Wraz z hierarchią ważności rosły wymagania punktowe. Niewielu mogło poszczycić się najwyższym stopniem odznaki – zieloną podkładką (…).

Tak, jak kiedyś OHOT-ka zachęcała harcerzy i harcerki do aktywnego spędzania wolnego czasu, tak i dzisiaj ma zachęcić Ciebie Druhno i Ciebie Druhu do harcowania, czyli  wędrowania, rowerowania, zwiedzania (…).

Może to Ty, Druhu,  natkniesz się podczas wędrówki na ciekawe miejsca warte polecenia innym?

Może to Ty, Druhno, odkryjesz w pobliskim lesie pomnik przyrody?

Może wejdziecie na interesującą ścieżkę przyrodniczą, obejrzycie fascynującą wystawę, czy muzeum?

Będziecie mieli niejedną okazję do podzielenia się Waszymi wrażeniami z wędrówek.  Kto wie, być może to Wasze przeżycia z przemierzonych tras, Wasze opisy szlaków i Wasze zdjęcia, jakie po drodze wykonacie, znajdą się w przewodniku harcerskim „Wędruj z OHOT-ą”.

Zapraszam do programu „Wędruj z OHOT-ą”.
„…To może być to zadanie, o którym zawsze marzyłeś!!!…”

pwd. Beata Malajka

2 myśli na temat „Twoja, moja, nasza… OHOT-ka

1. Zgadzam się z druhem Olkiem i już za niedługo postaramy się zgłosić do zabawy:P Pozdrawiam:D