Światło w drodze

Wczoraj sztafeta z ogniem betlejemskim dotarła do Opola. Punktualnie o godz. 18:00 w opolskiej katedrze nastąpiło przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju zarówno harcerzom jak i licznie zgromadzonym mieszkańcom Opola. W ciągu dnia natomiast miała miejsce akcja wspierająca tegoroczne BŚP i nawiązująca do hasła „Odważ się być dobrym”. Harcerze, uczniowie, przedszkolaki, a także mieszkańcy miasta Opola wspólnie tworzyli ozdoby, ubierali choinkę oraz zbierali dary dla Ośrodka Readaptacji Społecznej „Szansa” w Opolu.

Betlejemska sztafeta trwa dalej właśnie dzięki Wam! To Wy przekazujecie ogień z rąk do rąk. Dlatego zachęcamy Was również do tego abyście wspólnie tworzyli Mapę Światła i zaznaczali miejsca, do których zanieśliście ogień i z których można go odebrać. Mapę znajdziecie na stronie: www.swiatlo.zhp.pl

Do dzieła!