Światło na Opolszczyźnie!

w składzie: hm. Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz, Patryk Medyński, Robert
Kokoszka, Magda Krupa, Aleksandra Janiczak oraz Jakub Hankus wyruszyła do
Głodówka, które było bazą wypadową uroczystości związanych z przekazaniem
ze Słowacji przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na ręce naczelniczki Związku Harcerstwa
ZHP hm. Krzysztofa Budzyńskiego odebrała je nasza reprezentacja.

13 grudnia reprezentacja 14 DH Zadyma przy Gimnazjum Publicznym Nr 2 w Grodkowie w składzie: hm. Krzysztof Pędziwiatr, Beata Garncarz, Patryk Medyński, Robert Kokoszka, Magda Krupa, Aleksandra Janiczak oraz Jakub Hankus wyruszyła do Zakopanego po Betlejemskie Światło Pokoju. Delegacja zatrzymała się w schronisku Głodówka, które było bazą wypadową uroczystości związanych z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju. W sobotę dla wszystkich harcerzy odbyła się gra miejska, której celem było uzupełnienie Księgi Ocalenia. O północy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach odbyła się uroczysta msza św., na której skauci ze Słowacji przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na ręce Naczelniczki Związku Harcerstwa Polskiego harcerzom polskim. Następnie członkowie władz centralnych ZHP przekazali Światło przybyłym reprezentacjom. W imieniu Chorągwi Opolskiej z rąk zastępcy naczelnika ZHP hm. Krzysztofa Budzyńskiego odebrała je własnie grodkowska reprezentacja.