Światło, które prowadzi

2011_bps_logoBetlejemskie Światło Pokoju – płomień rozpalony
w Grocie Narodzenia w Betlejem, który jest symbolem pojednania ludzi i narodów, braterstwa i nadziei na życie bez konfliktów trafi do opolskich rodzin, instytucji publicznych,  szpitali i kościołów.

Uroczyste przekazanie Światła odbędzie się

16 grudnia 2011r. w Opolskiej Katedrze o godz. 16:00.

Co roku Betlejemskie Światło Pokoju jest przekazywane skautową sztafetą po całym świecie i gości w domach Polaków, również podczas wigilijnej kolacji. Chcemy aby dotarło wszędzie tam, gdzie potrzeba mocy światła skłaniającej do refleksji, mocy dającej ciepło tak na zewnątrz, jak i do wewnątrz, mocy, która sprawia, że widzimy świat lepszym i na taki chcemy go zmieniać.

1 myśl na temat “Światło, które prowadzi

1. Po BŚP zapraszam wszystkich harcerzy na koncert kolęd w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Opolskiej. Koncert odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu przy ulicy Minorytów 4 o godzinie 17:30. Wstęp wolny!