Spotkanie kadry w Prudniku

27 grudnia w Prudniku odbyło się spotkanie kadry rozwiązywanego Hufca Prudnik z przedstawicielami komendy chorągwi  oraz Hufców Nysa i Głuchołazy.

Władze chorągwi reprezentowali hm. Artur Ośko oraz hm. Elżbieta Pojasek-Ośko. W imieniu Hufca Nysa na spotkaniu obecny był hm. Adam Mazguła, natomiast w imieniu Hufca Głuchołazy pwd. Andrzej Siwiec a także pwd. Rafał Pawluś.

W ciągu dwugodzinnej zbiórki dyskutowana była przyszłość środowiska prudnickiego, które zgodnie z wolą działających jednostek  od 1 stycznia będzie częścią Hufca Nysa. Nowy przydział otrzyma pięć podstawowych jednostek organizacyjnych oraz kilkoro instruktorów, w tym obecny jeszcze komendant hufca hm. Zbigniew Dąbrowski.
Protokół przekazania hufca zostanie podpisany 30 grudnia w siedzibie komendy chorągwi.