Scouts de France

W ostatnich dniach rozpoczął się realizowany w Polsce projekt skautów francuskich. 11 sierpnia szesnastoosobowa drużyna wylądowała w Krakowie, spędzając tam kilka dni i poznając polską historię, kulturę i język. Obecnie skauci SGDF przebywają w Leśniczówce w Borucicach nieopodal Brzegu i przy wsparciu tegoż nadleśnictwa realizują projekt ekologiczny. Poznali już tamtejsze lasy, odwiedzili rezerwat oraz dowiedzieli się jak „od kuchni” wygląda praca leśniczego. Ponadto wykonują oni wiele pożytecznych prac ekologicznych.

W najbliższych dniach skautki i skauci przybędą do Opola i zamieszkają u harcerek i harcerzy z Hufca Opole – Miasto. Będą oni mieli dwa dni na poznanie Opola z jego najlepszej, najpiękniejszej i najsmaczniejszej strony. Ich pobyt w Polsce zakończy się współpracą z wyróżnionymi drużynowymi, biorącymi udział w „Granatowej Wyprawie 2012”