Rudy – pozdrawiamy!!!

W ostatnich tygodniach z niepokojem śledziliśmy wieści dochodzące z polskiej wyprawy na ośmiotysięcznik Makalu. Himalaiści mieli problemy z powrotem do bazy po ataku na szczyt, konieczne było podjęcie akcji ratunkowej. Wśród zagrożonych uczestników wyprawy był Maciej „Rudy” Stańczak – instruktor naszej chorągwi. Obecnie jest już w Polsce. Przed nim długa rekonwalescencja po feralnej wyprawie  w szpitalu w Trzebnicy.

Wszyscy znamy Rudego. Z działalności w HSR, z górskich wypraw, z harcerskich szlaków, na których spotykamy się przy różnych okazjach. Z podziwem, fascynacją, często zapartym tchem śledzimy jego kolejne dokonania. Pokażmy teraz, że przez cały czas jesteśmy razem z nim. Ruszyła strona, na której można przekazać pozdrowienia i życzenia dla Maćka. Wszystkich, którzy chcą podzielić się z nim pozytywnymi myślami i ciepłym słowem, zapraszamy do odwiedzenia strony: http://maciek.nonstopadventure.pl/

Rudy – trzymaj się ciepło i wracaj szybko!!!

2 myśli na temat „Rudy – pozdrawiamy!!!

1. Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015
    Pomóżmy Maćkowi wrócić do zdrowia

Zarząd Fundacji Kukuczki, realizując swoje zadania statutowe, podjął decyzję o organizacji zbiórki i pomocy finansowej na rzecz Macieja Stańczaka. Maciej Stańczak ucierpiał podczas wyprawy na Makalu 2011. W wyniku akcji górskiej i wielodniowego zejścia z 8000 metrów do bazy w bardzo trudnych warunkach, biwaku bez namiotu co w efekcie skończyło się znoszeniem przez ratowników Szerpów Maciek doznał rozległych odmrożeń III i IV stopnia palców u rąk i u nóg.

Mimo wysiłków lekarzy z oddziału replantacji kończyn szpitala w Trzebnicy palców nie uda się uratować i 9 palców u dłoni będzie musiało być wkrótce amputowane. Rozpatruje się możliwość rekonstrukcji kciuków z przeszczepionych paluchów z nóg (jeżeli będzie to możliwe). Maćka czeka więc długotrwały proces leczenia i rehabilitacji. Maciek jest w bardzo trudnej sytuacji życiowej, pracował krócej niż 5 lat i nie ma świadczeń rentowych, korzysta z leków, które nie są refundowane przez NFZ.

W tej sytuacji prosimy o dokonywanie darowizn na nasze konto z dopiskiem „Maciej Stańczak”. Można też w ramach pomocy dla Maćka przekazać na rzecz naszej Fundacji 1% podatku za 2011 rok. Niezbędny będzie wpis w odpowiedniej rubryce PIT „Maciej Stańczak”.

Więcej informacji: fundacjakukuczki.pl

Nasze konto bankowe:
    Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki
    ul. Noakowskiego 10/12
    (KRS 0000084062)

Bank Millennium 04 1160 2202 0000 0000 5515 5611

p.s. czy mamy propozycję jakieś wspólnej pomocy?

Możliwość komentowania jest wyłączona.