Rozpalmy w sobie ogień

BSP_PrzekazanieW minioną środę już po raz kolejny Betlejemskie Światło Pokoju trafiło w ręce opolskich harcerzy oraz mieszkańców Opolszczyzny. Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 16:00. Do opolskiej katedry ściągnęli harcerze z całej chorągwi Opolskiej oraz wszyscy przyjaciele Światła. Uroczystości przewodniczył ks. bp Jan Kopiec, zachęcając by światło pokoju i braterstwa oświetlało nie tylko czas Bożego Narodzenia ale przede wszystkim naszą codzienną drogę. Po pięknym kazaniu Światło zostało przekazane reprezentacjom harcerskim oraz przybyłym mieszkańcom Opola. Pożegnały nas krąg oraz życzenia bożonarodzeniowe Druha komendanta.
Oby tegoroczne Światło, szczególnie w końcu roku 100 – lecia, umacniało idee harcerstwa – ideę pokoju, braterstwa, służby i przyjaźni. Niech oświetla drogę i pomaga nam znaleźć właściwe rozwiązania. Jednak przede wszystkim niech rozgrzeje nasze serca na cały nadchodzący rok 2011.

Gazeta Wyborcza

Radio Opole