Rozkaz L. 4/2010

Związek Harcerstwa Polskiego                                        Opole,15 czerwca 2010 r.
Komendant Chorągwi Opolskiej

Rozkaz L. 4/2010

2.  Hufce
2.1. Rozwiązania i powołania
2.1.1. Z dniem 4 maja 2010 rozwiązuję Hufiec ZHP Opole – Rejon,  jednocześnie informuję, że z dniem rozwiązania wygasają mandaty członków wszystkich władz statutowych hufca.

Dziękuję instruktorkom i instruktorom Hufca Opole-Rejon za wieloletnią pracę wychowawczą na rzecz dzieci i młodzieży.
5. Mianowania instruktorów
5.1. Zamknięcie próby na stopień harcmistrzyni/harcmistrza
5.1.1. Na wniosek Chorągwianej Komisji Stopni Instruktorskich z dnia 8 czerwca zamykam próbę i przyznaję stopień  harcmistrzyni/harcmistrza następującym druhnom i druhom:
phm. Krzysztof Pędziwiatr z Hufca Grodków
phm. Leszek Sroka z Hufca Opole-Miasto
phm. Joanna Moskal z Hufca Namysłów
5.2. Otwarcie próby na stopień harcmistrzyni/harcmistrza
5.2.1. Na wniosek Chorągwianej Komisji Stopni Instruktorskich z dnia 8 czerwca 2010 otwieram próbę na stopień harcmistrzyni  phm. Grażynie Orzechowskiej z Hufca ZHP Krapkowice

13. Odznaczenia, pochwały, wyróżnienia
13.2 Na wniosek Kapituły OHOT przyznaję odznakę I stopnia Opolskiej Harcerskiej Odznaki Turystycznej  OHOT dh. pwd Piotrowi  Łeśko HO, potwierdzonej legitymacją OHOT z numerem 1/2010.

Czuwaj!

hm. Irena Bryła

4 myśli na temat „Rozkaz L. 4/2010

1. Czy nasza KSI stopni instruktorskich ma prawo prowadzenia prób HM?
    Z tego co znalazłem, zgodnie z Uchwałą nr 38/XXXV RN ZHP z dnia 8 marca 2009 r. w sprawie systemu stopni instruktorskich:
    „… uprawnienia KSI chorągwi do prowadzenia prób na stopień harcmistrza – posiadane przed wejściem w życie niniejszej uchwały, wygasają z dniem 1 grudnia 2009 r. W celu ponownego nabycia uprawnień – z zachowaniem ciągłości ich posiadania – KSI winny złożyć odpowiednie wnioski w terminach określonych w pkt. VI. ppkt 7, 11 i 15.”,
    byłem na tyle ciekawy że przeglądałem rozkazy DH. Naczelnik i nie znalazłem informacji o nadaniu tych uprawnień po 1 grudnia 2009 (ostatni rozkaz jaki znalazłem na stronie ZHP jest z końca maja 2010 (chyba 25.05.2010), ale może później wydano kolejny rozkaz który nie został umieszczony). Proszę o informacje jaki jest status pracy naszej KSI. Pozdrawiam i gratuluje … Z harcerskim pozdrowieniem.

2. Zgodnie z decyzcją komisji GK ZHP potwierdzonej rozkazem Naczelnika ZHP L3/ 2010 z dnia 25 marca 2010 ( punkt 13.3), nasza komisja uzyskała ponownie uprawnienia prowadzenia prób harcmistrzowskich do dnia 30.06.2011 r.
    Formalnie więc wszystko jest OK.
    Dlaczego tylko na rok? Moim zdaniem…
    Warto zwrócić przy okazji uwagę, ze prawo do prowadzenia w chorągwi prób podharcmistrzowskich mają tylko hufce:
    1. Opole-miasto
    2. Kędzierzyn-Koźle
    3. Namysłów

3. W podajże marcowym Czuwaju był artykuł o tym. Większość chorągwianych KSI dostała uprawnienia tylko na rok – dzięki temu na bieżąco będzie sprawdzana ich możliwość do prowadzenia prób hm.

4. Mocne chorągwie otrzymały prawo na 3 lata. Część na 2 lata a spora grupa na 1 rok. W tej ostatniej grupie jest opolska. Są również choragwie, które nie ubiegały się o te prawo uznając, że mają bardzo słabo przygotowaną kadrę. Rolę komisji harcmistrzowskiej spełnia dla nich komisja GK ZHP, która dojeżdza również do tych środowisk w razie potrzeby.

Możliwość komentowania jest wyłączona.