Potrzebna krew!

imagesProsimy o pomoc do wszystkich harcerzy powyżej 18 roku życia! 10 marca br. uległ wypadkowi samochodowemu  jeden z harcerzy z Hufca Namysłów, druh Jakub Turoń.  W związku z tym prosimy o przyłączenie się do akcji oddawania krwi dla Kuby.  Najbliższa taka możliwość odbędzie się 26 marca o godz. 12:00 w Zespole Szkół Rolniczych w Namysłowie. Krew można również oddać w każdym punkcie krwiodawstwa w województwie opolskim (Opole, Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Nysa) ze wskazaniem jako odbiorcy Jakuba Turonia. Pamiętajcie, że oddać można KAŻDĄ GRUPĘ KRWI.

Szpital: Wojewódzkie Centrum Medyczne w Opolu, ul. Witosa 26, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Bardzo prosimy o Wasze wsparcie!

HSI

Hufiec Namysłów

4 myśli na temat „Potrzebna krew!

1. Chciałabym zapytać, czy wystarczy podać tylko imię i nazwisko osoby, dla której krew chcemy przeznaczyć, czy jeszcze jakieś dodatkowe dane typu pesel, szpital,w którym Kuba się znajduje? I jak wygląda procedura, gdy chce się oddać krew na konkretny cel spoza województwa?

2. Trzeba podać również szpital i oddział w jakim znajduje się Kuba (info w notce). Jak wygląda to w innych województwach – jesteśmy na etapie dowiadywania się. Jak tylko będziemy wiedzieli to podzielimy się tą informacją.

3. Trzeba podać imię, nazwisko, szpital osob, dlaktórej oddajesz, procedura jest akasama jak kiedy idziesz normalnie oddaćkrew. Badają Cię i mogą Cię dopuścić lub nie.

4. kiedyś często załatwiałem takie sprawy dla znajomych i wystarczyło na zaświadczeniu podać imię i nazwisko dla kogo się oddaje szkoda że ta informacja trafiła teraz bo jestem dawcą i termin miną mi 1 marca ale zostawiam swój e mail mogę pomóc pozdrawiam i powrotu do zdrowia kolegi druha Jakuba życzę