Po zbiórce programowej

II Chorągwiana Zbiórka Programowa - 9-11.10.2009 - Góra św. Anny

W miniony weekend 17 członków kadry naszej chorągwi spotkało się na II Chorągwianej Zbiórce Programowej na Górze św. Anny. Reprezentanci hufców: Opole-Miasto, Kędzierzyn-Koźle, Głuchołazy, Nysa, Opole-Rejon i Namysłów wspólnie wypracowywali propozycje programowe chorągwi na trwający właśnie rok harcerski.

Już wkrótce spodziewajcie się konkursu dla przybocznych wszystkich pionów metodycznych, gromad zuchowych i drużyn Nieprzetartego Szlaku. Nagrodą będzie bezpłatny udział w reprezentacji Chorągwi Opolskiej w trakcie przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju w dniach 11-13 grudnia 2009 na Głodówce. Czeka tylko 50 miejsc! Odpowiedzialny phm. Tomasz Ciesielski.

W dniach 21-23 maja spodziewajcie się chorągwianego wyjazdu kadry. Będziemy gośćmi Odrzańskiego Spływu Wiosennego organizowanego przez Chorągiew Śląską na terenie naszego województwa. Odpowiedzialna phm. Małgorzata Kita.

W sierpniu czeka nas wyjazd na Jubileuszowy Zlot Harcerstwa Polskiego w Krakowie. W toku dyskusji doliczyliśmy się wielkości naszej reprezentacji w przedziale 200-260 uczestników.

W lipcu przygotowujemy wyjazd reprezentacji chorągwi na X Zlot Skautów i Skautek Europy Środkowej ConCordia 2010. Propozycja skierowana jest do harcerzy starszych ( od 14 lat) oraz wędrowników. Odpowiedzialna pwd. Joanna Polewska

Na dniach uruchomiony zostanie internetowy kalendarz imprez w chorągwi tworzony przez Chorągwiany Zespół ds. Internetu i Promocji. Mieliśmy okazję testować jego funkcjonalność i pierwsze wrażenia mamy bardzo pozytywne. Odpowiedzialni pwd. Michał Mroczek i pwd. Małgorzata Grabińska.

Poruszaliśmy również temat kampanii bohater. Do materiału, który w czasie zlotu został dostarczony drużynowym i komendom hufców wprowadziliśmy kilka poprawek. Na dniach zaprezentujemy go wam do konsultacji. Odpowiedzialna phm. Magdalena Lenartowicz.

Dla zuchów przygotowywany będzie projekt sprawności zuchowej „Mały Powstaniec Śląski” oraz reaktywacja współzawodnictwa o tytuł Mistrzowskiej Gromady Zuchowej Chorągwi Opolskiej. Odpowiedzialna phm. Elżbieta Pojasek-Ośko.

Ustaliliśmy również organizację kolejnej zbiórki programowej planowanej wstępnie na marzec 2010 połączonej z warsztatami dla drużynowych w tym pracy z bohaterem. Odpowiedzialni phm. Sebastian Zatylny oraz pwd. Małgorzata Setlak.

Poza walką z programem udało nam się również zrealizować dla uczestników warsztaty dot. pozyskiwania środków prowadzone przez pwd. Grzegorza Ptak. Zbiórkę zakończyliśmy symbolicznym uczczeniem Dnia Papieskiego, rozpalając znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.

Czy było warto?
Mimo niewielkiej grupy w jakiej się spotkaliśmy udało nam się wypracować sporo ciekawych pomysłów. Już teraz w imieniu Zepołu Programowego Chorągwi Opolskiej zapraszam do udziału w wiosennej zbiórce.

phm. Artur Ośko

komendant zbiórki

2 myśli na temat „Po zbiórce programowej

1. Ja mam tylko jedną skromną uwagę :) Odrzański Spływ Wiosennny Śląskiej Chorągwi odbędzie się (podobnie jak w ostatnich czterdziestu ośmiu latach) w trzecim tygodniu maja :)

zachęcam do udziału – ponieważ nasz spływ zawsze był poświęcony Powstaniom Śląskim i ich bohaterom – to świetnie wpisze się w kampanię bohater Waszej Chorągwi

pozdrawiam – Maciej Palka Komodor XLVIII OSW (in spe)

2. Dziekuję Maćkowi za czujność. Wpis na stronie został oczywiscie poprawiony.