Po szkoleniu…

poszkoleniuW miniony weekend odbyło się na Górze św. Anny chorągwiane szkolenie dla hufcowych administratorów Ewidencji ZHP.

W szkoleniu prowadzonym przez hm. Artura Sarnowskiego  – instruktora Wydziału Nowych Technologii GK ZHP udział wzięli przedstawiciele hufców: Brzeg, Głuchołazy, Grodków, Głubczyce, Krapkowice, Kędzierzyn-Koźle, Namysłów, Niemodlin, Nysa, Opole – Miasto, Prudnik i Praszka.
Pozostałe trzy hufce mają obowiązek uzupełniania szkolenia we własnym zakresie w oparciu o szkolenia komercyjne w zakresie ochrony danych osobowych.

1. Wyznaczone zostały ostateczne terminy wprowadzenia danych w ewidencji na poziomie hufców w Chorągwi Opolskiej.
    Do dnia 1 grudnia 2009 obowiązkowo należy uzupełnić dane w kartotekach instruktorów oraz podstawowych jednostek organizacyjnych, przeszkolić drużynowych w zakresie ochrony danych osobowych i obsługi ewidencji ZHP oraz nadać przez komendantów hufców uprawnień administratorów dla drużynowych, przewodniczących kręgów  i innych szefów podstawowych jednostek organizacyjnych.

2. Do dnia 31 grudnia 2009 do godziny 12:00 bezwzględnie uzupełnić Ewidencję  na poziomie podstawowych jednostek organizacyjnych wpisując do niej skład osobowy ich członków.  W przypadku braku możliwości wypełnienia ich składów przez drużynowych i szefów innych podstawowych jednostek organizacyjnych,  komendanci hufców mają obowiązek rozwiązać z je z dniem 31 grudnia zgodnie z instrukcjami ZHP.

Pomoc dla drużynowych można uzyskać pod adresem ewidencja@opolska.zhp.pl.