Po pierwszych zbiórkach!

Odbyły się pierwsze po Zjeździe Chorągwi zbiórki – komendy chorągwi oraz komendantów hufców.

Komenda Chorągwi podjęła pierwsze uchwały:

1. w sprawie przyjęcia „Regulaminu pracy komendanta i komendy Chorągwi Opolskiej ZHP , załącznik – regulamin

2. w sprawie rozwiązania Hufca Strzelce Opolskie

3. w sprawie rozwiązania Hufca Prudnik

4. w sprawie przyjęcia maksymalnej kwoty rozliczenia dojazdów służbowych w jednostkach organizacyjnych i hufcach Chorągwi Opolskiej ZHP

5. w sprawie pokrywania kosztów dojazdu członków Rady Chorągwi, Chorągwianej Komisji Rewizyjnej oraz Chorągwianego Sądu Harcerskiego

6. w sprawie pokrywania kosztów dojazdu członków komendy chorągwi lub jej przedstawicieli, związanych z wykonywaniem czynności dotyczących hufców Chorągwi Opolskiej ZHP

Komendanci hufców ustali stały termin swoich zbiórek na drugi wtorek każdego miesiąca – godzina 17:30.

Dyskutowali o sytuacji finansowej chorągwi oraz o sposobach wyjścia z obecnej z sytuacji oraz o planowanych działania programowych i kształceniowych.
Kluczowymi przedsięwzięciami programowymi w roku 2011 będzie Złaz Chorągwi na Górze św. Anny organizowany w ramach obchodów 90 rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego (1-2 maja 2011 roku) oraz II Zlot Chorągwi Opolskiej w Nysie (wrzesień 2011 roku).

W działaniach związanych z pracą z kadrą i kształceniem, w styczniu lub lutym planowana jest I Chorągwiana Zbiórka Drużynowych i Przybocznych oraz w lutym Kurs Przewodnikowski ( obecna część ogólna kursu drużynowych) w Głuchołazach organizowany przez ZKK Hufca Kędzierzyn-Koźle (20-27.02.2011).