Plakietka chorągwiana

Komenda Chorągwi na swoim ostatnim posiedzeniu podsumowała m.in. konkurs na plakietkę chorągwianą. Zdecydowaliśmy na nim o nierozstrzyganiu konkursu.
Na Zlocie Chorągwi uczestnicy otrzymają wykonany na nowo z wymaganymi poprawkami stary wzór plakietki.

Zmianie ulegnie napis na obecnie obowiązujący – Chorągiew Opolska ZHP.
Z oczywistych przyczyn nie będzie na niej umieszczonego bohatera.
Plakietka będzie wykonana w podobnej kolorystyce ale techniką haftu komputerowego.
Jednocześnie wybraliśmy do dalszych konsultacji środowiskowych propozycję przedstawioną przez pwd. Michała Mroczka z Hufca Nysa. Przedstawiamy 6 wariacji przesłanych do konkursu.
Wszelkie uwagi proszę przesyłać na adres program@opolska.zhp.pl. Możliwe jest łączenie każdej propozycji. Zapraszam również do przedstawiania swoich pomysłów.
Bardzo dziękuję wszystkim autorom, którzy zdecydowali się na udział w konkursie, za wkład pracy jaki włożyliście w wykonanie swoich projektów.

phm. Artur Ośko
z-ca komendanta chorągwi
ds. programowych

11 myśli na temat „Plakietka chorągwiana

1. Fajne projekty. Podobają mi się. Miałbym tylko taką prośbę. Czy mogli byście umieścić na stronie pozostałe nadesłane projekty. Chciałbym zobaczyć co jeszcze wymyślono (i pewnie nie tylko ja). POZDRAWIAM

2. Do etapu konsultacji został przekazany wyżej przedstawiony pomysł. Oczywiście dopuszczamy inne rozwiązania i zachęcamy każdego zainteresowanego do twórczej pracy. Ostateczny wzór plakietki chcielibyśmy wybrać możliwie szybko, tak, aby móc ją wręczyć uczestnikom Gniazda Opolskiego Jubileuszowego Zlotu Harcerstwa Polskiego Kraków 2010, na zakończenie rozpoczynającej się już wkrótce kampanii bohater.

3. Jestem za pozostawieniem starego wzoru plakietki… może nowy jest ładniejszy, bardziej rzuca się w oczy ale nie zmienia się historii… stara plakietka jest historią którą teraz piszemy dalej… chyba że się mylę i nowa komenda choragwi zamierza zerwać z historią i tradycją by napisać swoją.

4. Nienajlepszy przykład;) Co jak co, ale godło zmieniało się raczej w szczegółach, główny motyw, kolorystyka były stałe;) Koniec offtopu z mojej strony;)